aktualności :
Kategoria: Powiat

 

Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2019 r.

STYCZEŃ

styczeń – Sucha Beskidzka
VII TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

styczeń-luty – Sucha Beskidzka
Galeria Sztuki „Zamek”
WYSTAWA: ELŻBIETA SIWEK – AKWARELA, MIRA SABATOWICZ – CERAMIKA, ZBIGNIEW ZIOB – MALARSTWO
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

05.01 – Zawoja / Stryszawa
XVII NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKARSKI MŁODZIKÓW CLICO CUP 2019
główny organizator: Golden Trip Romanowski

06.01 – Maków Podhalański, Sucha Beskidzka, Stryszawa
„ORSZAK TRZECH KRÓLI”
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie, parafie

06.01 – Osielec
KONCERT KOLĘD
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Chór „Vox Altisono”, Parafia w Osielcu

10.01 – Sucha Beskidzka
KONKURS POEZJI I PIOSENKI NIEMIECKIEJ (KOLĘDY)
główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

10.01 – Sucha Beskidzka
XII POWIATOWY KONKURS POETYCKI „NIENAZWANE UCZUCIA”
Finał konkursu
główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

11.01 – Jordanów
WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

11.01 – Sucha Beskidzka
KONCERT NOWOROCZNY
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

11.01 – Sucha Beskidzka
POWIATOWY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM
główny organizator: Zespół Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej

12.01 – Sidzina
BABIOGÓRSKIE PODŁAZY
Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Bystrej-Sidzinie, Starostwo Powiatowe

13.01 – Jordanów
KOLĘDUJMY WSZYSCY WRAZ
główny organizator: Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

14-27.01 – Sucha Beskidzka
DNI OTWARTE STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ (AKCJA ZIMA)
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

15.01 – Jordanów
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

18.01 – Stryszawa
TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY STRYSZAWA
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

do 19.01 – Maków Podhalański
KONKURS MALARSTWA I RZEŹBY „BOŻE NARODZENIE W OBRAZACH”
wystawa pokonkursowa
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

19.01 – Łętownia
GMINNE KOLĘDOWANIE Z ZESPOŁEM REGIONALNYM „GRONIE”
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Stowarzyszenie „Śleboda” z Osielca, Koło Gospodyń Wiejskich w Łętowni

20.01 – Budzów
BABIOGÓRSKA SZOPKA REGIONALNA
Finał XVIII edycji konkursu powiatowego
główny organizator: Parafia w Budzowie, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

20.01 – Kuków
KONCERT NOWOROCZNY ORKIESTRY DĘTEJ GMINY STRYSZAWA 2019
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

22.01 – Bieńkówka 
IX GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK 
główny organizator: Szkoła Podstawowa w Bieńkówce, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

25.01 – Sucha Beskidzka
XI OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY ZIEMI SUSKIEJ 2019
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

25.01 – Zawoja
„ROZSYPAŁA SIĘ TĘCZA”
Koncert piosenki turystycznej
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi


LUTY

02.02 – Zawoja
KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

03.02 – Skawica
X MISTRZOSTWA AMATORÓW POLSKI POŁUDNIOWEJ W SKOKACH NARCIARSKICH oraz „ZJAZD NA CYMKOLWIEK”
główny organizator: Rada Sołecka w Skawicy, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

22.02 – Jordanów
JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

23.02 – Zawoja
ZAWODY NARCIARSKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY ZAWOJA
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Wyciąg narciarski „Wojtek”

28.02 – Maków Podhalański
WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW
Półfinał wojewódzki
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim


MARZEC

marzec – Jordanów
X KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKO– I ANGLOJĘZYCZNEJ
główny organizator: Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

marzec – Jordanów
XIII TURNIEJ HALOWY MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH
główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

marzec – Sucha Beskidzka
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
Eliminacje powiatowe
główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

marzec – Sucha Beskidzka
TEATRALIA
Warsztaty teatralne
główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

marzec – Zawoja
III ZAWOJA E-SPORT CHALLENGE
główny organizator: Stowarzyszenie Lux Noctis

marzec-kwiecień – Sucha Beskidzka
Galeria Sztuki „Zamek”
WYSTAWA MALARSTWA – KATARZYNA STRYSZOWSKA
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

08.03 – Jordanów
WIECZÓR BLUESOWY / JAZZOWY W STAREJ BASZCIE
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

09–10.03 – Naprawa
OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
główny organizator: Szkoła Podstawowa w Naprawie

14.03 – Maków Podhalański
XX POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (kl. 0-V)
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

15.03 – Sucha Beskidzka
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ ŚREDNICH I DOROSŁYCH
Eliminacje powiatowe  64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

21.03 – Budzów
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (kl. VI-VIII) i GIMNAZJALNYCH 
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe 

21.03 – Sucha Beskidzka
KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

22.03 – Jordanów
WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

29.03 – Maków Podhalański
XVIII TURNIEJ WIEDZY O SZTUKACH PLASTYCZNYCH „SEKRETY SZTUKI”
główny organizator: Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim


KWIECIEŃ

kwiecień
POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH
główny organizator: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

07.04 – Bystra Podhalańska
JARMARK WIELKANOCNY
główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

12.04 – Stryszawa
OZDOBY WIELKANOCNEGO STOŁU – PISANKI
Konkurs plastyczny
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

13.04 – Bieńkówka
XV POWIATOWY KONKURS POTRAW I PALM WIELKANOCNYCH
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

14.04 – Bystra Podhalańska, Sidzina, Jordanów, sołectwa gminy Jordanów
KONKURSY PALM WIELKANOCNYCH
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Bystrej-Sidzinie, Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie

14.04 – Osielec
X KONCERT PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH „STABAT MATER”
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Chór „Vox Altisono”, Starostwo Powiatowe

18–30.04 – Maków Podhalański
„WIELKANOC W TRADYCJI POLSKIEJ” – KONKURS PLASTYCZNY – WYSTAWA
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

19.04 – Jordanów
JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

20.04 – Zawoja
KONKURS NA KOSZYK ZE ŚWIĘCONYM
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

25.04 – Zawoja
XXXI MAŁOPOLSKI FESTIWAL FORM MUZYCZNYCH I TANECZNYCH – TALENTY MAŁOPOLSKI
Eliminacje powiatowe
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Starostwo Powiatowe

26.04 – Jordanów
WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

26.04 – Lachowice
FESTIWAL EKOLOGICZNY „EKO-2019”
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

27.04 – Sidzina
OBCHODY ZWIĄZANE Z ROCZNICĄ KANONIZACJI ŚW. JANA PAWŁA II
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Bystrej-Sidzinie, Parafia w Sidzinie

30.04 – Jachówka
IX GMINNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

30.04 – Maków Podhalański
VII POWIATOWY PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW FOKLORYSTYCZNYCH
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe


MAJ

maj – Bystra Podhalańska
BYSTRZAŃSKA BIESIADA
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Bystrej-Sidzinie

maj – Stryszawa
X MITING LEKKOATLETYCZNY IM. ZDZISŁAWA NAJDERA
główny organizator: Uczniowski Klub Sportowy „bieganie.pl” Stryszawa, Zespół Szkoły i Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie

maj – Sucha Beskidzka
KONKURS LITERACKI „PO CO PISAĆ DO SZUFLADY”
Finał konkursu
główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

maj – Sucha Beskidzka
JUWENALIA – KICKONALIA 2019
główny organizator: Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

maj-czerwiec – Sucha Beskidzka
Galeria Sztuki „Zamek”
14. WYSTAWA ŚRODOWISKOWA
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

01-03.05 – Sucha Beskidzka
SUSKA MAJÓWKA
Blok imprez
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

01.05 – Sucha Beskidzka
XIV WYSTAWA OGRODNICZA
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury-Zamek w Suchej Beskidzkiej, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Suchej Beskidzkiej

02.05 – Sucha Beskidzka
OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

02.05 – Sucha Beskidzka
XVIII TURNIEJ ŁUCZNICZY ROBIN HOODA
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Towarzystwo Łucznicze Robin Hooda „Zamek Suski”

03.05 – Jordanów
SPOTKANIE Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

03.05 – Maków Podhalański
MAKOWSKA MAJÓWKA – OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

03.05 – Maków Podhalański
VII POWIATOWY KONKURS ZESPOŁÓW ROCKOWYCH „ROCKOWA WIRÓWKA”
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

04.05 – Palcza
GMINNA MAJÓWKA
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Ochotnicza Straż Pożarna w Palczy

06.05 – Sucha Beskidzka
XXXIV FESTIWAL TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”
Eliminacje powiatowe
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu

12.05 – Krzeszów
XI BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ
Koncert inauguracyjny
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

12.05 – Naprawa
ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY JORDANÓW
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie

12.05 – Sucha Beskidzka
MAŁOPOLSKI MITING LEKKOATLETYCZNY „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM”. III MEMORIAŁ EDWARDA SZKLARCZYKA
główny organizator: Małopolski Związek Lekkiej Atletyki w Krakowie, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Suchej Beskidzkiej

18.05 – Maków Podhalański
XXVII MIĘDZYNARODOWY BIEG ULICZNY PO ZIEMI MAKOWSKIEJ
główny organizator: MKS „Halniak” Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

18.05 – Marcówka
PIKNIK RODZINNY
główny organizator: Szkoła Podstawowa w Marcówce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

18.05 – Tarnawa Dolna
DZIEŃ ZIEMI TARNAWSKIEJ – DZIEŃ RODZINY
główny organizator: Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

18-19.05 – Sidzina
NOC MUZEÓW W SKANSENIE W SIDZINIE
główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

23.05 – Koskowa Góra
XXVI RAJD GÓRSKI „KOSKOWA GÓRA”
główny organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

24.05 – Jordanów
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

31.05–02.06 – Stryszawa
23. ŚWIĘTO ZABAWKI LUDOWEJ
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie


CZERWIEC

czerwiec – Maków Podhalański
MEMORIAŁ MUCHOWY IM. DAWIDA BARTOSZKA
Zawody wędkarskie
główny organizator: Polski Związek Wędkarski - Koło Zwarka w Makowie Podhalańskim

czerwiec – Stryszawa
MTB MARATON 2 DARE
Wyścig rowerowy
główny organizator: 2PM Group

01.06 – Maków Podhalański
XXIII TERENOWY WYŚCIG ROWEROWY
główny organizator: MKS „Halniak” Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

05.06 – Krzeszów
XVIII POWIATOWY RAJD MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ „NA BESKIDZKIM SZLAKU – JESTEŚMY W EUROPIE”
główny organizator: Zespół Szkół Samorządowych w Krzeszowie, Parafia w Krzeszowie

08.06 – Zawoja
XVI POWIATOWY KONKURS GAWĘDZIARZY, ŚPIEWAKÓW I INSTRUMENTALISTÓW LUDOWYCH „PODBABIOGÓRSKIE POSIADY”
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Starostwo Powiatowe

08.06 – Zawoja
VI ULTRAMARATON BABIA GÓRA
główny organizator: "Kozica" Fundacja Biegów Górskich

09.06 – Naprawa
XXV REJONOWY PRZEGLĄD ORKIESTR DĘTYCH „ECHO”
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Naprawie, Starostwo Powiatowe

09.06 – Stryszawa Górna
XI BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ
Koncert II
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

14.06 – Jordanów
WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

15.06 – Jachówka
XIII KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

15-16.06 – Maków Podhalański
DNI JANA PAWŁA II
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

16.06 – Bystra Podhalańska
ŚWIĘTO BYSTREJ
główny organizator: Parafia w Bystrej Podhalańskiej, Związek Podhalan Oddział w Bystrej Podhalańskiej

16.06 – Toporzysko
GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR WÓJTA GMINY JORDANÓW
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Szkoła Podstawowa w Toporzysku

19.06 – Zembrzyce
KARUZELA TWÓRCZOŚCI
główny organizator: Warsztaty Terapii Zajęciowej Zembrzyce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

22-23.06 – Sucha Beskidzka
DNI ZIEMI SUSKIEJ - SUSKI JARMARK KULTURALNY
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

22-23.06 – Zembrzyce
DNI GMINY ZEMBRZYCE
główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

23.06 – Sidzina
„CZAR SMAKÓW I CZASÓW MINIONYCH”
główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

23.06 – Sucha Beskidzka
VII POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO–POŻARNICZE DRUŻYN MDP
główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

28.06 – Jordanów
WIECZÓR BLUESOWY / JAZZOWY W STAREJ BASZCIE
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

29.06 – Budzów
POWITANIE LATA
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

29-30.06 – Maków Podhalański
DNI ZIEMI MAKOWSKIEJ
główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

30.06 - Stryszawa
JARMARK TWÓRCZOŚCI REGIONALNEJ
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie


LIPIEC

lipiec-sierpień – Sucha Beskidzka
Galeria Sztuki „Zamek”
WYSTAWA GRUPA PLASTYCZNA „NADSKAWIE”
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

01.07-23.08 – Sucha Beskidzka
DNI OTWARTE STRZELNICY PNEUMATYCZNEJ I KULOWEJ, ZAWODY STRZELECKIE (AKCJA LATO)
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

06.07 – Tarnawa Górna
POWITANIE LATA
główny organizator: Koło Gospodyń Wiejskich „Redz” w Tarnawie Górnej, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

07.07 – Sidzina
„ŚWIĘTO DRZEWA – TRAKTORIADA”
Wyścigi traktorów, konkurs drwali i pilarzy
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu w Bystrej-Sidzinie

12-14.07 – Stryszawa, Maków Podhalański
III GWIAZDA POŁUDNIA
Wyścig rowerowy MTB MARATHON
główny organizator: Zamana Group, Gmina Stryszawa, Gmina Maków Podhalański, Starostwo Powiatowe

14.07 – Wysoka
TURNIEJ WSI O PUCHAR WÓJTA GMINY JORDANÓW
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie

14.07 – Zawoja Przysłop
XI BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ
Koncert III
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

20.07 – Marcówka
„ROMBANICA – BESKIDZKIE KOCIOŁKOWANIE”
główny organizator: Bractwo Zbójników spod Babiej Góry, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, „Bacówka u Wiecha”

27.07 – Maków Podhalański
VII BIEG GÓRSKI I NORDIC WALKING PAMIĘCI WOJTKA PAZDURA
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

27.07 – Zawoja
VII PIŁKARSKI PIKNIK POD BABIĄ GÓRĄ
główny organizator: Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi

27.07–04.08 – Maków Podhalański
„INSPIRACJE ARTYSTYCZNE W CIENIU BABIEJ GÓRY”
Plener malarsko–rzeźbiarski
główny organizator: Stowarzyszenie „ART. PASSION”, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

27.07–04.08 – Maków Podhalański
56. TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

28.07 – Stryszawa
„ZBÓJOWANIE POD JAŁOWCEM”
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie


SIERPIEŃ

03.08 – Lachowice
PODBABIOGÓRSKI RAJD ROWEROWY I BIEG ULICZNY – LACHOWICE 2019
główny organizator: Sołectwo Lachowice

03-04.08 – Zawoja
V FESTIWAL BIEGÓW ALPEJSKICH NA BABIEJ GÓRZE
główny organizator: "Kozica" Fundacja Biegów Górskich

04.08 – Lachowice
XI BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ
Koncert IV zamykający festiwal
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

11.08 – Kuków
MISTRZOSTWA MDP W ZAWODACH STRAŻACKICH
główny organizator: Ochotnicza Straż Pożarna w Kukowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

11.08 – Sidzina
„MIĘDZY DAWNYMI A NOWYMI CZASY”
główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej, Stowarzyszenie Tradycja i Natura Bystra–Sidzina

15.08 – Maków Podhalański
UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO PRZY POMNIKU OFIAR ZAGÓRZA NA MAKOWSKIEJ GÓRZE
główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

17.08 – Jordanów
X POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR STAROSTY SUSKIEGO
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie, Starostwo Powiatowe

17.08 – Sucha Beskidzka
21. MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI „MEMORIAŁ HENRYKA ŁASAKA”
główny organizator: Duo Circuli Sp. z o.o., Gmina Sucha Beskidzka

17.08 – Śleszowice
BIESIADA W ŚLESZOWICACH
główny organizator: Orkiestra Śleszowice, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

17-18.08 – Budzów
DNI GMINY BUDZÓW
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

17–18.08 – Jordanów
DNI ZIEMI JORDANOWSKIEJ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

18.08 – Jordanów
JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

18.08 – Jordanów
WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

31.08 – gmina Budzów
XXIV MIĘDZYNARODOWY ZŁAZ SAMORZĄDOWCÓW
główny organizator: Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich

31.08 – Krzeszów
POŻEGNANIE LATA
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

31.08 – Zawoja
SIATKARSKIE POŻEGNANIE WAKACJI
główny organizator: Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi


WRZESIEŃ

wrzesień – Sucha Beskidzka
IX PIŁKARSKI MEMORIAŁ IM. WOJCIECHA SPYRKI
główny organizator: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej

wrzesień – Sucha Beskidzka
ZAWODY STRZELECKIE WŁADZ SAMORZĄDOWYCH
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

01.09 – Wysoka       
UROCZYSTE OBCHODY 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie, Szkoła Podstawowa w Wysokiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiej, Starostwo Powiatowe

07.09 – Kurów
V PÓŁMARATON GÓRSKI FANTOMA
główny organizator: Urząd Gminy Stryszawa

07.09 – Wysoka
XVI RAJD MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH
główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

09.09 – Skawica-Zawoja
XX RAJD SZLAKIEM KARDYNAŁA KAROLA WOJTYŁY
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Rada Sołecka w Skawicy

13.09 – Jordanów
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

13-14.09 – Lachowice
V PODBABIOGÓRSKIE MANEWRY RATOWNICZO-GAŚNICZE – LACHOWICE 2019
główny organizator: Ochotnicza Straż Pożarna w Lachowicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

14-15.09 – Sidzina
EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA – DZIEŃ PAMIĘCI NARODOWEJ
główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

15.09 – Stryszawa
POWIATOWE DOŻYNKI
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

17.09 – Stryszawa
XVI GWIAŹDZISTY RAJD GÓRSKI SZLAKIEM KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

17.09 – Sucha Beskidzka
VIII ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR STAROSTY
główny organizator: Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej, Uczniowski Klub Sportowy „Jasień” w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

21.09 – Maków Podhalański
POWIATOWE ZAWODY BMX MTB - MAKOWSKI SKATE PARK
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

22, 29.09 – Sucha Beskidzka
XXIII DNI MUZYKI NA ZAMKU
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

26.09 – Zawoja
LII RAJD GÓRSKI „BABIA GÓRA”
główny organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

27–29.09 – Zawoja
XXXV BABIOGÓRSKA JESIEŃ W ZAWOI
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

28.09 – Juszczyn
2. BABIOGÓRSKI RAJD NORDIC WALKING
główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Starostwo Powiatowe

28.09
XI POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE DRUŻYN OSP
główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

30.09-04.10 – Stryszawa
III PLENER MALARSKI IM. W. FRONTA
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie


PAŹDZIERNIK

09.10 – Maków Podhalański
XVI RAJD GÓRSKI „PODBABIOGÓRSKIE MIASTA”
główny organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

11.10 – Jordanów
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

12.10 – Jordanów
WIECZÓR BLUESOWY / JAZZOWY W STAREJ BASZCIE
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

12.10 – Łętownia       
GMINNY KONKURS POTRAW REGIONALNYCH
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Łętowni, Ochotnicza Straż Pożarna w Łętowni

12.10 – Maków Podhalański
MAKOWSKIE ŚWIĘTO MIODU
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

22.10 – Krzeszów
XII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II
główny organizator: Zespół Szkół Samorządowych w Krzeszowie

22.10 – Sidzina
DZIEŃ ŚW. JANA PAWŁA II
główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej, Parafia w Sidzinie

24.10 – Sucha Beskidzka
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY REGIONALNEJ „W CIENIU JODEŁ I ŚWIERKÓW”
główny organizator: Biblioteka Suska, Starostwo Powiatowe

24.10-08.11 – Maków Podhalański
WYSTAWA „JESIENNE PEJZAŻE”
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

26.10 – Maków Podhalański
XVII POWIATOWY HUBERTUS
główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Ośrodek Jazdy Konnej „Makowska Góra”, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe


LISTOPAD

listopad – Sucha Beskidzka
CZYTANIE POEZJI…
główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

listopad – Sucha Beskidzka
OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

listopad – Sucha Beskidzka
ZAWODY STRZELECKIE WŁADZ SAMORZĄDOWYCH, ZAKŁADÓW PRACY, SŁUŻB MUNDUROWYCH
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

06.11 – Zawoja
XI GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, POWSTAŃCZEJ ORAZ ŻOŁNIERSKIEJ
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

08.11 – Sucha Beskidzka
XVIII POWIATOWE DYKTANDO ORTOGRAFICZNE
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

09.11 – Jordanów
WYSTAWA PRAC ARTYSTYCZNYCH
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

10.11 – Jordanów
JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

11.11 – Baczyn, Jordanów, Maków Podhalański, Osielec, Sidzina, Stryszawa, Sucha Beskidzka, Zawoja, Zembrzyce
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11.11 – Baczyn
IV BIEG NIEPODLEGŁOŚCI PO ZIEMI BUDZOWSKIEJ
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Parafia w Budzowie, Zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Budzów, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

11.11 – Jordanów
SPOTKANIE Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

11.11 – Sucha Beskidzka
XII FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „TO POLSKA MOJA OJCZYZNA”
Koncert laureatów
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

11.11 – Zembrzyce
V CHARYTATYWNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
główny organizator: Rada Gminy Zembrzyce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

14.11 – Maków Podhalański
MAKOWSKIE DNI POEZJI
Konkurs Poezji Czytanej
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

16.11 – Lachowice
XVIII POWIATOWY KONKURS POTRAW REGIONALNYCH „O ZŁOTĄ WARZECHĘ”
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

17.11 – Osielec       
JUBILEUSZOWY KONCERT CHÓRU „VOX ALTISONO”
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Chór „Vox Altisono”


GRUDZIEŃ

grudzień – Sucha Beskidzka
Galeria Sztuki „Zamek”
KONKURS FOTOGRAFICZNY „Z DALA OD ZGIEŁKU… BESKIDY W OBIEKTYWIE”
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Babiogórski Park Narodowy

07.12 – Maków Podhalański
POWIATOWY FESTIWAL TAŃCA
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

13.12 – Jordanów
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

14.12  – Zachełmna
IX POWIATOWY KONKURS  „ŚWIATY, PODŁAŹNIKI I PAJĄKI”
główny organizator: Szkoła Podstawowa w Zachełmnej, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe 

15.12 – Bystra Podhalańska
JARMARK BOŻONARODZENIOWY
główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

16.12 – Sucha Beskidzka
KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2019”
główny organizator: Biblioteka Suska, Starostwo Powiatowe

16.12 – Sucha Beskidzka
POWIATOWY KONKURS LITERACKI "PODBABIOGÓRSKIE OPOWIEŚCI"
główny organizator: Biblioteka Suska, Starostwo Powiatowe

od 19.12 – Maków Podhalański
„BOŻE NARODZENIE W OBRAZACH” – KONKURS MALARSTWA I RZEŹBY
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

22.12 – Zawoja
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

24.12 – Zawoja
PASTERKA GÓRALSKA
główny organizator: Parafia w Zawoi Centrum, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi



Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminów.
Szczegółowe informacje u organizatorów imprez.


opracowanie:
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej
Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy

Do pobrania:

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminów.

Szczegółowe informacje u organizatorów imprez.

 

opracowanie:
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy

 

ARCHIWUM:

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2018 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2017 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2016 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2015 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2014 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2013 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2012 r. »

 

 

 

 


 

 

 


Poznaj Powiat Suski

Mapy

Mapa poglądowa Mapa administracyjna Mapa szczegółowa do pobrania plik

Położenie

Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ

Historia

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa

Kalendarz imprez

  Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2019 r. STYCZEŃstyczeń – Sucha Beskid

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française
Jesteś tutaj:   Strona główna PowiatImprezy
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008