aktualności :

Aktualności Starostwa

"Muzyka Zaklęta w Drewnie"

Już w najbliższą niedzielę, 21 lipca, w kościele pod św.app.Piotra i Pawła w Lachowicach, wysłuchać można będzie jednego z koncertów organizowanego w ramach festiwalowego cyklu "Muzyka Zaklęta w Drewnie".

Będą środki na wsparcie inwestycji drogowych

Dobre informacje napłynęły z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie z których wynika, że wszystkie trzy zadania drogowe zgłoszone przez powiat suski w ramach naboru wniosków o przyznanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych zostały ujęte na liście zadań przeznaczonych do wsparcia i oczekują na ostateczne zatwierdzenie przez Prezesa Rady Ministrów.

Wsparcie dla orkiestr dętych

Zarząd Województwa Małopolskiego uruchomił dwa konkursy dedykowane Orkiestrom Dętym z terenu województwa małopolskiego: konkurs „Małopolskie Orkiestry Dęte 2019” oraz „Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 – NA START!”

Gwiazda Południa 2019

Od czwartku 11 lipca do niedzieli 14 lipca w powiecie suskim gościli kolarze z Polski, Czech, Szwecji, którzy wzięli udział w Maratonie MTB Gwiazda Południa. Była to czwarta edycja etapówki, której pomysłodawcą jest świetny przed laty polski kolarz, uczestnik Tour de France, mistrz Polski Cezary Zamana. Starostwo Powiatowe od pierwszej edycji zawodów pomaga w jej organizacji.

100 000 zł na zakup ambulansu

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta suski Józef Bałos podpisali umowę na dofinansowanie zakupu ambulansu sanitarnego w wysokości 100000 zł dla potrzeb ratownictwa medycznego. Jest to jeden z kilku dofinansowywanych przez wojewodę zakupów ambulansów.

Uczniowie ZS im. W.Goetla uporządkowali polskie groby w Donsieders

„Nie zapominamy o naszej trudnej wspólnej przeszłości” - to jeden z istotnych elementów partnerskiej współpracy pomiędzy uczniami ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej i szkoły BBS Rodalben. Partnerstwo powiatów: suskiego i Südwestpfalz trwa już od dziesięciu lat. W ramach współpracy powiatów nieprzerwanie od dziewięciu lat, również dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), odbywa się polsko-niemiecka wymiana młodzieży.

Z wizytą na Syberii

W dniach 1-9 czerwca 2019 r. odbyła się zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych wyprawa na Syberię, której uczestnikami byli uczniowie wytypowani przez samorządy współpracujące przy organizacji wymian młodzieżowych prowadzonych przez PTSM. Jedną z czterech instytucji, które zdecydowały się na wysłanie do odległej Buriacji swoich przedstawicieli było Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Spośród uczniów pobierających naukę w podległych Starostwu placówkach wytypowanych zostało dwoje, którzy otrzymali możliwość udziału w tej podróży: Natalia Kłoda – uczennica ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie oraz Michał Mglej – uczeń ZS im. Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Uszkodzenia drzewostanów w Zawoi - utrudnienia dla turystów

Nadleśniczy Nadleśnictwa Sucha pismem z 26.06.2019 r. zwrócił się do Starosty Suskiego jako sprawującego nadzór nad lasami niestanowiącymi własności Skarbu Państwa o podjęcie niezbędnych działań w celu utrzymania trwałości lasu w rejonie Hali Śmietanowej w Zawoi.

„Podróże z Góralem” po powiecie suskim w TVP

„Podróże z Góralem” to cykliczny program telewizyjny, emitowany od czterech lat w ogólnopolskim paśmie TVP3 oraz TVP3 Kraków. Tytułowym „Góralem” jest rodowity zawojanin Piotr Jezutek, który wędrując po różnych zakątkach Polski, przedstawia je z właściwymi sobie swadą i humorem, zachęcając turystów do odwiedzenia tych niejednokrotnie bardzo ciekawych, a często stosunkowo mało znanych miejsc. Jednak jako że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, tym razem, nieco już zdrożony ciągłymi wyjazdami „Góral” zaprasza do siebie - na Podbabiogórze!

Powiat pozyskał środki dla ŚDS w Jordanowie

Powiat suski znalazł się w gronie siedmiu małopolskich powiatów i trzech gmin, które otrzymają środki z rządowej dotacji na rozwój działalności ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Podczas uroczystości, która odbyła się 9 lipca 2019 r. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, umowę w tej sprawie z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem podpisali ze strony naszego powiatu: starosta Józef Bałos, wicestarosta Zbigniew Hutniczak i skarbnik powiatu Krystyna Kozina. Pozyskane środki w wysokości 70000 zł zostaną przeznaczone na doposażenie i rozwój Środowiskowego Domu Samopomocy w Jordanowie.

131 uczestników maratonu rowerowego MTB w Kukowie

W niedzielę 23 czerwca o godzinie 11 z boiska sportowego w Kukowie ruszyła druga edycja maratonu rowerowego MTB "Dare To Be".  Na starcie stanęło 131 zawodników, którzy w zależności od długości i stopnia trudności mieli do pokonania jedną z trzech przygotowanych na ten dzień trasę.

VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP

W niedzielę 23 czerwca, na stadionie sportowym w Suchej Beskidzkiej, odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wzięły w nich udział 22 drużyny złożone z młodych strażaków z terenu powiatu suskiego (17 MDP chłopców i 5 MDP dziewcząt, łącznie 214 osób).Zmagania oceniała Powiatowa Komisja Sędziów na czele z asp. sztab. Andrzejem Gwiazdonikiem - sędzią głównym imprezy. Po zakończeniu zawodów (składających się z dwóch części - ćwiczenia bojowego i biegu sztafetowego) i podsumowaniu wyników okazało się, że niekwestionowanymi zwycięzcami tegorocznej rywalizacji są strażacy z Łętowni, którzy okazali się najlepsi w obu kategoriach.

Powiat z dofinansowaniem na remont drogi w Jachówce

17 czerwca br. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznych czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród jednostek samorządu terytorialnego, które uzyskały wsparcie, znalazł się także powiat suski, reprezentowany przez sekretarza powiatu Krzysztofa Kołacza, który odebrał promesę na kwotę 1 048 696,00 zł. W wydarzeniu uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, poseł z powiatu suskiego Sławomir Hajos oraz inni małopolscy parlamentarzyści.

VII Konkurs Literacki "Po co pisać do szuflady..."

10 czerwca 2019 roku odbył się finał VII edycji Konkursu Literackiego "Po co pisać do szuflady..." organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej pod patronatem Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego z siedzibą w Krakowie. W komisji konkursowej pracowali: Stanisław Franczak, Małgorzata Skawińska, Małgorzata Kłapyta, Magdalena Stankiewicz, Aneta Zachura.

Wyróżnienie dla Powiatu i PCPR

Podczas odbywającego się 12 czerwca 2019 r. w Warszawie 7. Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego uhonorowanych zostało 5 powiatów, które na swym terenie najlepiej organizują system pieczy rodzinnej. Wśród tej piątki było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej wraz z Powiatem Suskim. W imieniu Powiatu Suskiego wyróżnienie odebrał Dyrektor PCPR Krzysztof Cieżak. W Kongresie brali udział między innymi przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarii Prezydenta RP, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawa oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Informacje i komunikaty

Informujemy, że w dniach 28-30 maja 2019 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE/SAREX-19 z wykorzystaniem systemów alarmowych ludności. W ramach ćwiczenia w dniu 28 maja 2019 r. planowane jest użycie sygnałów alarmowych (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe) dotyczących zagrożenia z powietrza....

"Muzyka Zaklęta w Drewnie"... Już w najbliższą niedzielę

Będą  środki na wsparcie inwestycji drogowych

Będą środki na wsparcie inwestycji drogow... Dobre informacje napłynęły

Wsparcie dla orkiestr dętych

Wsparcie dla orkiestr dętych... Zarząd Województwa Małopols

Gwiazda Południa 2019

Gwiazda Południa 2019... Od czwartku 11 lipca do niedzi

100 000 zł na zakup ambulansu

100 000 zł na zakup ambulansu... W Małopolskim Urzędzie Wojew

Uczniowie ZS im. W.Goetla uporządkowali polskie groby w Donsieders

Uczniowie ZS im. W.Goetla uporządkowali pols... „Nie zapominamy o naszej tru

Z wizytą na Syberii

Z wizytą na Syberii... W dniach 1-9 czerwca 2019 r. o

Uszkodzenia drzewostanów w Zawoi - utrudnienia dla turystów

Uszkodzenia drzewostanów w Zawoi - utrudnien... Nadleśniczy Nadleśnictwa Suc

Wydział Środowiska Kategoria: Informacje i komunikaty

W związku z zagrożeniem wystąpienia choroby zakażnej - afrykańskiego pomoru świń m.in. na terenie powiatu suskiego Wojewoda Małopolski wydał rozporządzenie dotyczące odstrzału  sanitarnego dzików.

Do pobrania

pismo

rozporządzenie Wojewody Małopolskiego

Przetargi

Przetarg nieograniczony na Budowę miejsc postojowych dla samochodów osobowych przy Zespole Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej   dokumentacja postępowania: ogłoszenie o zamówieniu 18.2019.doc siwz 18 i załaczniki.zip   Informacja z otwarcia ofert: (Opublikowano dnia 23.07.2019r.) informacja z otwarcia ofert.pdf informacja z otwarcia ofert i oswiadczenie grupa kapitalowa.doc           ...

Zapytania ofertowe i konkursy ofert

W związku z zamiarem regulacji stanu prawnego nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa, wynikająca z ustawy z dnia 7 września 2007 r., o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego, Starosta Suski, działając imieniem Skarbu Państwa zamierza zlecić sporządzenie porównania ewidencja gruntów - kataster oraz mapy do celów prawnych.   Treść ogłoszenia:3032.4.2019 zapytanie ofertowe dot. ...

Poznaj Powiat Suski

Położenie

Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ

Mapy

Mapa poglądowa Mapa administracyjna Mapa szczegółowa do pobrania plik

Kalendarz imprez

  Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2019 r. STYCZEŃstyczeń – Sucha Beskid

Historia

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Informacje i komunikatyOdstrzał sanitarny dzików w małopolsce
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008