aktualności :

Aktualności Starostwa

IX sesja Rady Powiatu Suskiego

IX sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji  odbędzie się 29 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

Podpisano umowę na wykonanie instalacji fotowolticznych i pomp ciepła

22 sierpnia 2019 r. starosta  suski Józef Bałos i wicestarosta  Zbigniew  Hutniczak  podpisali umowy z  firmą Flexipower Group na realizację zadania związanego z montażem 546 instalacji fotowoltaicznych, 89 powietrznych pomp ciepła dla mieszkańców powiatu suskiego. Łączna wartość podpisanych umów  wynosi 8 417 902 zł.

Estończyk Norman Vahtra wygrywa Memoriał im. Henryka Łasaka

Po raz dwudziesty pierwszy na drogach powiatu suskiego odbył się Międzynarodowy Wyścig Kolarski Memoriał Henryka Łasaka. Do liczącego 174,2 km wyścigu wystartowało 113 kolarzy, do mety dotarło 95. Najszybciej finiszował Estończyk Norman Vahtra (Cycling Tartu). Na podium stanęli też Artur Detko (Hurom BDC Development) i Niemiec Robert Jaegeler (P&S Metalltechnik).

V Memoriał Muchowy im. Dawida Bartoszka

Po raz piąty na wodach powiatu suskiego odbył się Memoriał Muchowy im. Dawida Bartoszka. Utalentowany 17-letni zaledwie wędkarz z Makowa Podhalańskiego, Drużynowy Wicemistrz Świata Juniorów, laureat Nagrody Powiatu Suskiego zginął 10 sierpnia 2014 roku podczas zawodów w Białym Dunajcu.

XII Turniej Szachowy o Puchar Starosty Suskiego

19 zawodników w kategorii U-12 i 35 w kategorii open wzięło udział w XII Zawodach Szachowych o Puchar Starosty Suskiego, które tradycyjnie odbyły się w Jordanowie w ramach Dni Ziemi Jordanowskiej.

Młodzi strażacy rywalizowali w Kukowie

W niedzielę 11 sierpnia na placu przy siedzobie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kukowie odbyły się Mistrzostwa Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Sporcie Pożarniczym 2019, impreza organizaowana przez OSP Kuków i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej przy współudziale Starostwa Powiatowego.

Nasze zespoły na "Gorolskim Święcie"

Na zaproszenie Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Republice Czeskiej na tegoroczne Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne „Gorolski Święto” do Jabłonkowa pojechały cztery zespoły reprezentujące Podbabiogórze i dziedzictwo kulturowe górali babiogórskich. 

XXIV Międzynarodowy Złaz Samorządowców

W sobotę 31 sierpnia 2019 r. odbędzie się tradycyjny, XXIV Międzynarodowy Złaz Samorządowców. Tym razem metą złazu jest boisko sportowe LKS "Strzelec" w Budzowie, a głównymi organizatorami imprezy - Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich i Gmina Budzów.

"Wakacje na strzelnicy" już za nami

3 sierpnia 2019 r. na terenie suskiej strzelnicy sportowej miały miejsce zawody strzeleckie o puchary i medale Starosty Suskiego w ramach akcji „Wakacje na strzelnicy”. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, gdyż w zawodach brało udział ponad czterdzieści osób podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Słoneczna pogoda utrzymała się aż do rozdania pamiątkowych medali, pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dla najlepszych uczestników.

Zawody strzeleckie „Wakacje na strzelnicy” o puchary i medale Starosty Suskiego

Zarząd Powiatowy LOK w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz Klub strzelecki LOK „CZART” w Suchej Beskidzkiej z przyjemnością zapraszają wszystkich chętnych na zawody strzeleckie „Wakacje na strzelnicy” o puchary i medale Starosty Suskiego.

Wyniki postępowania przetargowego - solary, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła

Ogłoszono   wyniki  postępowania  przetargowego związanego z  zakupem i montażem  2000 instalacji  odnawialnych źródeł  energii  przeznaczonych dla Mieszkańców  Powiatu Suskiego.  

Ruszyły roboty osuwiskowe na Górnym Osielcu

Przypominamy, iż w dniu 28 czerwca 2019 roku Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej przekazało teren budowy inwestycji pn. „Wykonanie właściwych prac w ramach zadania pn.: Stabilizacja osuwisk nr 81231 i nr 6791 wraz z odbudową drogi powiatowej nr K1677 w miejscowości Osielec w km 23+980 – 24+080 oraz w km 24+080 – 24+140 – etap 1” firmie Keller Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. 

Usunięto powalone drzewa z zóltego szlaku w rejonie Hali Śmietanowej w Zawoi

Podczas przeprowadzonej wizji w dniu 11.07.2019 r. stwierdzono że na żółtym szlaku prowadzącym z Cyla na Hali Śmietanowej do Mosornego Gronia znajduje się  duża ilość złomów i wywrotów z okresu zimowego, co utrudnia ruch turystyczny i stanowi zagrożenie dla turystów.  

"Muzyka Zaklęta w Drewnie"

Już w najbliższą niedzielę, 21 lipca, w kościele pod św.app.Piotra i Pawła w Lachowicach, wysłuchać można będzie jednego z koncertów organizowanego w ramach festiwalowego cyklu "Muzyka Zaklęta w Drewnie".

Będą środki na wsparcie inwestycji drogowych

Dobre informacje napłynęły z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie z których wynika, że wszystkie trzy zadania drogowe zgłoszone przez powiat suski w ramach naboru wniosków o przyznanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych zostały ujęte na liście zadań przeznaczonych do wsparcia i oczekują na ostateczne zatwierdzenie przez Prezesa Rady Ministrów.

Informacje i komunikaty

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2019 roku o godz. 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (odwołanie alarmu - ciągły dźwięk w okresie trzech minut) emitowany przez syreny. ...
IX sesja Rady Powiatu Suskiego

IX sesja Rady Powiatu Suskiego ... IX sesja Rady Powiatu Suskiego

Podpisano umowę na wykonanie instalacji fotowolticznych i pomp ciepła

Podpisano umowę na wykonanie instalacji foto... 22 sierpnia 2019 r. starosta&n

Estończyk Norman Vahtra wygrywa Memoriał im. Henryka Łasaka

Estończyk Norman Vahtra wygrywa Memoriał im... Po raz dwudziesty pierwszy na

V Memoriał Muchowy im. Dawida Bartoszka

V Memoriał Muchowy im. Dawida Bartoszka... Po raz piąty na wodach powiat

XII Turniej Szachowy o Puchar Starosty Suskiego

XII Turniej Szachowy o Puchar Starosty Suskie... 19 zawodników w kategorii U-1

Młodzi strażacy rywalizowali w Kukowie

Młodzi strażacy rywalizowali w Kukowie... W niedzielę 11 sierpnia na pl

Nasze zespoły na

Nasze zespoły na "Gorolskim Święcie" ... Na zaproszenie Polskiego Zwią

XXIV Międzynarodowy Złaz Samorządowców

XXIV Międzynarodowy Złaz Samorządowców... W sobotę 31 sierpnia 2019 r.

Wydział Środowiska Kategoria: Informacje i komunikaty

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2019 roku o godz. 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (odwołanie alarmu - ciągły dźwięk w okresie trzech minut) emitowany przez syreny.

Zapytania ofertowe i konkursy ofert

W związku z zamiarem regulacji stanu prawnego nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa, wynikająca z ustawy z dnia 7 września 2007 r., o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego, Starosta Suski, działając imieniem Skarbu Państwa zamierza zlecić sporządzenie porównania ewidencja gruntów - kataster oraz mapy do celów prawnych.   Treść ogłoszenia:3032.4.2019 zapytanie ofertowe dot. ...

Poznaj Powiat Suski

Położenie

Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ

Kalendarz imprez

  Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2019 r. STYCZEŃstyczeń – Sucha Beskid

Mapy

Mapa poglądowa Mapa administracyjna Mapa szczegółowa do pobrania plik

Historia

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Informacje i komunikatyRocznica Powstania Warszawskiego - trening systemów alarmowania
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008