Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Powiat Suski - Podbabiogórze - Otwarto zmodernizowaną linię kolejową
Opublikowano: 15 grudzień 2014 Odsłony: 2015

Pociągi znowu jeżdżą na trasie Kraków – Sucha Beskidzka – Zakopane. 12.12.2014 przekazana została do eksploatacji zmodernizowana linia kolejowa na odcinku Stryszów – Zembrzyce. Uroczyste otwarcie zorganizowane przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. miało miejsce na peronie przystanku w Zembrzycach.

W oficjalnym otwarciu linii udział wzięli m.in. parlamentarzyści: Joanna Bobowska i Andrzej Pająk oraz samorządowcy z naszego regionu, wśród których byli też starosta Józef Bałos, przewodniczący Ryszard Hadka wiceprzewodniczący Tomasz Spannbauer. Po okolicznościowych przemówieniach, poświęceniu nowej inwestycji i symbolicznym przecięciu wstęgi zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w inauguracyjnym przejeździe pociągu na trasie Zembrzyce – Stryszów – Sucha Beskidzka. Ten sam skład przejechał tę trasę raz jeszcze tego dnia zabierając z dworca w Suchej Beskidzkiej wszystkich chętnych na taką przejażdżkę.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościOtwarto zmodernizowaną linię kolejową