Opublikowano: 15 grudzień 2014 Odsłony: 1625

W sobotnie popołudnie 13 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej im. J. Słowackiego w Zachełmnej miało miejsce uroczyste podsumowanie IV Powiatowego Konkursu „Światy, Podłaźniki i Pająki”. Do szkoły przybyło wielu mieszkańców miejscowości oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in.: senator Andrzej Pająk, starosta suski Józef Bałos i wójt gminy Budzów Jan Najdek.

Przybyłych powitała dyrektor szkoły Krystyna Stypuła. Oprawę muzyczną imprezy zapewniła kapela regionalna, której wystąp rozpoczął podsumowanie konkursu. Goście mogli obejrzeć też przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Zachełmnej. Po tym ciekawym spektaklu, nagrodzonym przez publiczność gorącymi brawami, ogłoszone zostały wyniku tegorocznego konkursu organizowanego tradycyjnie przez Szkołę Podstawową w Zachełmnej oraz Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury w Budzowie, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Laureatom konkursu nagrody wręczali: starosta Józef Bałos i wójt Jan Najdek. Wszyscy odwiedzający w tym dniu szkołę mogli zobaczyć na specjalnie przygotowanej wystawie wszystkie prace zgłoszone do konkursu.

Komisja konkursowa pracująca w składzie: Andrzej Peć (etnograf), Władysława Kulak (plastyk, regionalistka) i Janusz Kociołek (regionalista, naczelnik Wydziału Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki i Promocji w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej) postanowiła przyznać w tym roku następujące nagrody i wyróżnienia:
ŚWIATY:
1. Kółko regionalne ze SP w Zachełmnej i Klasa III ZSP Baczyn
2. Aleksander i Kaludiusz Studniccy (SP w Zachełmnej)
3. Julia Chromy (Budzów)
Kategoria młodzieżowa:
1. Dominika Chrapek (ZS w Zawoi Wilcznej)
2. Ilona Bachul (ZS w Makowie Podhalańskim)
3. Bogumiła Nieciąg (Gimnazjum w Budzowie)
Kategoria dorosłych:
1. Rodzina Studnickich (Zachełmna)
2. Błażej Nieciąg z mamą (Bieńkówka)