Opublikowano: 17 grudzień 2014 Odsłony: 1838

Miłą niespodziankę sprawili harcerze Hufca ZHP im. Aleksandra Kamińskiego w Jordanowie członkom Zarządu Powiatu, kiedy pojawili się z Betlejemskim Światłem Pokoju we wtorek 16.12.2014 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej.

Dwa dni wcześniej, w Zakopanem harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego przyjęli Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów. Tego samego dnia trafiło ono do Krakowa i Częstochowy, skąd do 24 grudnia harcerze poszczególnych chorągwi będą przekazywać je w całej Polsce. Nasz kraj jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety, którą tradycyjnie, od 1986 r. rozpoczynają skauci austriaccy odbierający Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościBetlejemskie Światło Pokoju dotarło do starostwa