Warning: copy() [function.copy]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/powiatsuski/public_html/powiatsuski/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 657

Warning: copy(http://powiatsuski.plimages/news/wku.jpg) [function.copy]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/powiatsuski/public_html/powiatsuski/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 657
MM
Opublikowano: 12 maj 2011 Odsłony: 5818

646 mężczyzn urodzonych w 1992 roku stanęło przed Powiatową Komisją Lekarską.
11 maja br. zakończyła się kwalifikacja wojskowa.

W imieniu Starosty Suskiego podziękowania dla Powiatowej Komisji Lekarskiej za efektywną pracę złożył Sekretarz Powiatu – Krzysztof Kołacz.
Kwalifikacja wojskowa w powiecie suskim trwała od 4 kwietnia do 11 maja br. Przed komisją stanęły 646 osoby z rocznika 1992 oraz dwie z roczników starszych.
W trakcie kwalifikacji wojskowej wszystkim stawiającym się wydano książeczki wojskowei określono kategorię zdrowia. Kategorię A ( zdolny do czynnej służby wojskowej) otrzymało 590 mężczyzn, kategorię B (czasowo niezdolnych do czynnej służby wojskowej) - 2, kategorię D (niezdolnych do służby wojskowej w trakcie pokoju) - 46, kategorię E (trwale i całkowicie niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju i wojny) - 8.

Obecnie do kwalifikacji wojskowej stają również kobiety, które są na etapie kształcenia lub w tym roku kończą naukę na uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych. Wezwanie do badania otrzymały dwie kobiety z naszego powiatu.

Osoby, wobec których orzeczona została kategoria zdolności „A”, „B”, lub „”D” do czynnej służby wojskowej, po uprawomocnieniu się orzeczenia powiatowej komisji lekarskiej ( co następuje po 14 dniach od wydania orzeczenia) zostaną przeniesione do rezerwy, co oznacza, że tym samym będą miały uregulowany stosunek do służby wojskowej. W celu uzyskania potwierdzenia tego faktu w książeczce wojskowej, można zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu. Nie jest to jednak konieczne, gdyż uregulowanie stosunku do służby wojskowej następuje z mocy prawa.

Osoby, które otrzymały kategorię „E” nie podlegają w ogóle obowiązkowi czynnej służby wojskowej, w związku, z czym nie zostały ujęte w ewidencji wojskowej. Również te osoby będą miały uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościKwalifikacja wojskowa zakończona