Opublikowano: 21 sierpień 2017 Odsłony: 422

Po raz dziesiąty w ramach Dni Ziemi Jordanowskiej (19-20.08.2017) odbył się Turniej Szachowy o Puchar Starosty Suskiego. Wzięła w nim udział rekordowa ilość 42 zawodników.

Turniej był organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie, a jego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Odbył się w Szkole Podstawowe im. Bohaterów Września 1939 w Jordanowie. W zawodach wzięli udział mieszkańcy powiatu suskiego (najwyżej sklasyfikowany spośród nich został Tadeusz Kowalczyk z Jordanowa, który w kategorii senior zajął miejsce czwarte), lecz także i szachiści pochodzący m.in. z Rabki-Zdrój, Katowic, Krakowa, Myślenic czy z Chrzanowa.

Po trwającej kilka godzin grze (w kategorii junior turniej był rozgrywany na dystansie siedmiu rund w systemie szwajcarskim, w kategorii senior na dystansie sześciu rund) nastąpiła uroczysta dekoracja najlepszych szachistów.

Troje zawodników z każdej kategorii otrzymało z rąk członkini Zarządu Powiatu Suskiego, radnej powiatowej Czesławy Madoń nagrody rzeczowe ufundowane przez suskie starostwo.

WYNIKI - KATEGORIA JUNIOR:

1. Artur Jagła

2. Bartłomiej Piwowarczyk

3. Mateusz Domin

WYNIKI - KATEGORIA SENIOR:

1. Roman Mucha

2. Wojciech Ulrych

3. Marek Pniaczek

Szczegółowe wyniki zawodów można znaleźć TUTAJ-JUNIORZY oraz TUTAJ-SENIORZY

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościX Turniej Szachowy o Puchar Starosty Suskiego