Opublikowano: 07 wrzesień 2017 Odsłony: 366

Przez tereny powiatu suskiego po raz drugi przebiegła sztafeta międzynarodowego Biegu Pocztyliona. Zorganizowany przez  klub z Wiednia PAKA (Polonijny Klub Aktywności Sportowych) bieg ma na celu m.in. upamiętnienie przypadającej na ten roku 334 rocznicy odsieczy wiedeńskiej, czyli triumfu wojsk dowodzonych przez króla Jana III Sobieskiego nad armią Imperium Osmańskiego.

W tym roku sztafeta Biegu Pocztyliona przebiegnie aż przez cztery kraje (Ukraina, Polska, Słowacja, Austria) i dwie strefy czasowe. Pierwsi biegacze ruszyli na trasę w poniedziałek 4 września we Lwowie, a w Wiedniu mają zameldować się w sobotę 9 września o godzinie 12.

W czwartkowy poranek część uczestników Biegu Pocztyliona (sztafeta, w której skład wchodzą np. biegacze, rowerzyści, nartorolkarze) biegnie non stop) pojawiła się w Makowie Podhalańskim. Tam posili się i m.in. spotkali z burmistrzem Makowa Podhalańskiego panem Pawłem Salą i starostą suskim Józefem Bałosem oraz mieszkańcami miasta. Następnie na rynku w Makowie odbyła się prelekcja dla młodzieży z ZS im. św. J. Kantego w Makowie Podhalańskim, podczas której można było dowiedzieć się nie tylko wiele ciekawostek na temat najstarszego wizualnego systemem komunikacji "Wici".

Przed startem sztafety, główny organizator biegu, prezes klubu PAKA-S pan Emil Dyrcz otrzymał z rąk starosty  materiały promocyjne powiatu.

W tym roku na odcinku z Makowa Podhalańskiego do Suchej Beskidzkiej sztafecie towarzyszyła także konna husaria. W bieg zaangażowali się także mieszkańcy naszego powiatu zrzeszenie w stowarzyszeniu Mocni Pomocni, którzy towarzyszyli Pocztylionowi aż do Żywca.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościII Bieg Pocztyliona przemknął przez powiat suski