Opublikowano: 25 wrzesień 2017 Odsłony: 355

W miniony weekend dwa, zasłużone dla kultury Podbabiogórza, działające od lat zespoły świętowały swoje jubileusze.

W sobotnim bloku programowym „Babiogórskiej Jesieni” odbył się koncert „Juzyny”, którym podsumowała ona 25-lecie scenicznej działalności. Mimo niesprzyjającej pogody koncert ten miała możliwość obejrzeć spora rzesza widzów, wśród których byli zarówno mieszkańcy naszego powiatu, jak i goście z odleglejszych części Polski. Gratulacje i wyrazy uznania za długoletnie i pełne licznych osiągnięć pielęgnowanie i propagowanie babiogórskiej kultury i tradycji złożył na ręce Janina Wandy Buckiej kierownika Zespołu Regionalnego "Juzyna" wicestarosta Zbigniew Hutniczak.
Z kolei w niedzielne popołudnie w sali rycerskiej suskiego zamku koncert jubileuszowy z okazji 20 -lecia działalności dał Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspare Castiglione. Składając gratulacje i podziękowania kierownikowi zespołu Agnieszce Bernackiej starosta Józef Bałos życzył w imieniu własnym i obecnego na koncercie przewodniczącego rady powiatu Ryszarda Hadki kolejnych pięknych jubileuszy oraz pełnej sukcesów dalszej działalności.

foto: Janusz Kociołek

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościDwa koncerty jubileuszowe