Opublikowano: 09 październik 2017 Odsłony: 290

W hali LO w Suchej Beskidzkiej odbyło się w piątkowe popołudnie uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w powiecie suskim w roku szkolnym 2016/2017. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie Nagród Powiatu Suskiego dla uczniów za zajęcie miejsca na podium szkolnych zawodów wojewódzkich w minionym roku szkolnym.

Podsumowanie sportowego roku szkolnego ma w naszym powiecie długoletnią historię. Od kilku lat podczas tej uroczystości są wręczane Nagrody Powiatu Suskiego dla uczniów za zdobycia miejsca na podium w szkolnych zawodach wojewódzkich.

Uroczystość rozpoczął przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Suchej Beskidzkiej, nauczyciel w-f w LO Sucha Beskidzka Łukasz Miklusiak, który przywitał przybyłych gości: starostę Józefa Bałosa, wicestarostę Zbigniewem Hutniczakiem, burmistrza Makowa Podhalańskiego Pawła Salę, radnych, dyrektorów, ale też i uczniów. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w minionym tygodniu Zbigniewa Koleckiego, byłego wicestarostę powiatu suskiego w latach 1999 – 2002, radnego powiatowego I i II kadencji.

Po okolicznościowym przemówieniu starosty, który m.in. pogratulował wszystkim zgromadzonym hartu ducha i sportowej zadziorności, przystąpiono do właściwej części imprezy. Poprowadził ją inspektor ds. kultury i sportu,Maciej Krzyśków.

Na początku wręczono podziękowania koordynatorom gmin za pełnienie tej funkcji w minionym roku szkolnym. Kolejnym punktem uroczystości były podziękowania dyrektorom, właścicielom obiektów, na których odbywały się w roku szkolnym 2016/2017 półfinały i finały powiatowe.

Tradycją sportowego podsumowania roku szkolnego jest wyróżnienie najlepszych szkół w poszczególnych grupach. W kategorii Igrzysk (szkoły podstawowe, a od tego roku uczniowie ze roczników 2005-2008) oraz Gimnazjady (gimnazja, a od tego roku szkolnego uczniowie z lat 2002-2004) dyplomy z gratulacjami osiągnięcia wysokiego wyniku sportowego trafiły do:

IGRZYSKA:

1. Szkoła Podstawowa w Skawicy

2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchej Beskidzkiej

3. Szkoła Podstawowa w Sidzinie

4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Zawoi

5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Suchej Beskidzkiej

6. Szkoła Podstawowa w Żarnówce

GIMNAZJADA:

1. Gimnazjum nr 1 w Stryszawie

2. Gimnazjum w Suchej Beskidzkiej

3. Gimnazjum w Budzowie

4. Gimnazjum nr 2 w Zawoi

5. Gimnazjum nr 2 w Lachowicach

6. Gimnazjum nr 1 w Zawoi

W kategorii Licealiady prowadzone są dwie kategorie – dziewcząt i chłopców. Podwójny triumf zanotowało LO Sucha Beskidzka. Tu warto dodać, że LO zostało także najlepszą sportową szkołą w Małopolsce w roku szkolnym 2016/2017!

LICEALIADA-DZIEWCZĘTA

1. Liceum Ogólnokształcące Sucha Beskidzka

2. ZS im. W. Witosa Sucha Beskidzka

3. ZS im. bł. ks. P. Dańkowskiego Jordanów

LICEALIADA-CHŁOPCY

1. Liceum Ogólnokształcące Sucha Beskidzka

2. ZS im. W. Goetla Sucha Beskidzka

3. ZS im W. Witosa Sucha Beskidzka

Przy okazji wyróżnień dla powyższych szkół dyplomy trafiły do wszystkich nauczycieli w-f, których uczniowie brali udział we współzawodnictwie sportowym, a nierzadko, i to bardzo cieszy, na środek wychodzili dyrektorzy tych najlepszych sportowych placówek, żeby odebrać podziękowania dla szkoły za zajęte wysokie miejsce w klasyfikacji.

Ostatnim aktem uroczystości było wręczenie Nagród Powiatu Suskiego dla uczniów za zajęcie miejsc medalowych podczas szkolnych zawodów wojewódzkich (w indywidualnych jak i wojewódzkich konkurencjach). Za miejsca 2 i 3 był to dyplom, za miejsce pierwsze dyplom oraz nagroda pieniężna.

Pełna lista nagrodzonych oraz obszerna galeria zdjęć dostępna jest na stronie www.sport.powiatsuski.pl

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPodsumowanie sportowego roku szkolnego 2016/2017