aktualności :
Wydział Komunikacji i Transportu
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 16 listopad 2017 Odsłony: 1527

Starosta Suski informuje, że wprowadzony w dniu 13.11.2017r. przez Ministerstwo Cyfryzacji system Pojazd zintegrowany z CEPiK 2.0 służący do rejestracji pojazdów znacznie wydłużył czas załatwiania spraw związanych z pojazdami w Wydziale Komunikacji i Transportu.

Wydłużenie czasu obsługi związane jest z koniecznością przeklasyfikowania każdego pojazdu dotychczas zarejestrowanego w systemie Pojazd CEPiK 1.0.

W dalszym ciągu występują masowe błędy systemu Pojazd zintegrowanego z CEPiK 2.0 uniemożliwiające pozytywne załatwienie niektórych spraw. Na chwilę obecną występują błędy uniemożliwiające:

  • przywrócenie pojazdów po czasowym wycofaniu z ruchu,

  • przedłużenie czasowego wycofania z ruchu,

  • wydanie pozwolenia czasowego w przypadku zagubienia/utraty dowodu rejestracyjnego,

  • wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego,

  • dokonanie korekty roku produkcji pojazdów rejestracyjnych poraz pierwszy w kraju na podstawie informacji od producenta pojazdu,

  • dokonanie czynności na pojeździe, którego właścicielem/ współwłaścicielem jest osoba o dwuczłonowym nazwisku,

  • czynności na ciągnikach rolniczych zarejestrowanych przed 2004r.

 

Błędy te zostały zgłoszone w pierwszych dniach funkcjonowania systemu Pojazd zintegrowanego z CEPiK 2.0 do wykonawcy programu i do tej pory administratorom systemu nie udało się ich rozwiązać.

Wydział Komunikacji i Transportu drogą elektroniczną przesłał informację o występujących błędach również do Ministerstwa Cyfryzacji, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych SA oraz biura CEPiK 2.0.  Pomimo zapewnień o szybkiej weryfikacji zgłoszeń i rozwiązaniu występujących problemów sytuacja nie uległa znacznej poprawie.

Zintegrowanie systemu Kierowca z CEPiK 2.0 zgodnie z udostępnionym harmonogramem wdrożenia nowego systemu ma nastąpić końcem marca 2018r. a od 4.06.2018r. system CEPiK ma funkcjonować całościowo . Do dnia 4.06.2018r. będzie trwała faza stabilizacji poszczególnych systemów wchodzących w skald CEPiK 2.0.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościInformacja CEPiK 2.0
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008