Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Powiat Suski - Podbabiogórze - Otwarcie terenowych biur ARiMR i KRUS
Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 07 luty 2018 Odsłony: 1028

6 lutego w budynku  przy ul. Mickiewicza 19 w Suchej Beskidzkiej odbyło się uroczyste otwarcie nowych siedzib Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: wojewoda małopolski Piotr Ćwik, dyrektor Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Adam Ślusarczyk, prezes KRUS Adam Wojciech Sekściński, starosta suski Józef Bałos. Zaraz po tym proboszcz parafii w Tarnawie Dolnej ks. dziekan Zbigniew Piwowar poświęcił obiekt.

Dzięki nowej lokalizacji rolnicy z terenu powiatu suskiego mogą korzystać z pomocy instytucji zlokalizowanych w jednym budynku. Oprócz wspomnianych już ARiMR i KRUS mieści się tam również Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach. Umiejscowienie najważniejszych placówek powołanych do wspierania rolników  w jednym obiekcie, wpłynie na  poprawę dostępności i komfort obsługi mieszkańców korzystających z ich usług. Rozwiązanie, które udało się zrealizować w powiecie suskim, jest jedynym w Małopolsce, a być może również i w kraju - co podkreślali licznie przybyli goście.

WK

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościOtwarcie terenowych biur ARiMR i KRUS