Opublikowano: 19 marzec 2018 Odsłony: 1172

Po raz trzeci Nagrody Powiatu Suskiego dla sportowców zostały wręczone podczas uroczystej gali w kompleksie weselny m Tequila-Catering w Kukowie. W tym roku nagrodzono trzynastu sportowców za sukcesy sportowe w 2017 roku.

Udział w zawodach rangi: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, jak również zdobycie medalu Mistrzostw Polski oraz podczas oficjalnych zawodów rangi Pucharu Świata, Pucharu Europy, w szczególności dotyczących dyscyplin olimpijskich – tak wygląda lista osiągnięć, które kwalifikują zawodnika do otrzymania Nagrody Powiatu Suskiego.

W piątkowe późne popołudnie 16 marca w Kukowie odbyła się również uroczystość związana z podsumowaniem plebiscytu Sportowiec Roku organizowana przez portal Sucha24.pl . W wielu przypadkach, w tym roku dokładnie w jedenastu, liczba sportowców uprawnionych do odbioru nagrody Powiatu Suskiego oraz występujących w plebiscycie portalu internetowego pokrywały się, stąd podczas jednej gali niektórzy zostali uhonorowani podwójnie. A nawet potrójnie, bo mieszkańców swoich gmin nagradzali również lokalni samorządowcy – burmistrzowie i wójtowie.

Marta Sikora (triathlon), Paula Gorycka (kolarstwo), Aleksandra Sikora (triathlon), Klaudia Maciążka (piłka nożna), Natalia Leśniak (łucznictwo klasyczne), Marcin Kozina (futsal), Patryk Cacak (łucznictwo klasyczne), Grzegorz Guzik (biathlon), Piotr Słapa (wyciskanie sztangi), Michał Kuśnierz (pilot rajdowy), Łukasz Burliga (piłka nożna), Szymon Gospodarczyk (pilot rajdowy) i Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo muchowe) – to tegoroczni zdobywcy nagród Powiatu Suskiego.

Nagrody wręczył starosta suski, Józef Bałos.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościNagrody Powiatu Suskiego dla zawodników wręczone