Opublikowano: 27 marzec 2018 Odsłony: 588

24 marca br. w Domu Wiejskim w Bieńkówce odbył się XIV Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych. Przybyły tam przedstawicielki 10 kół gospodyń z terenu naszego powiatu, a ich prace, zarówno kulinarne, jak i plastyczne oceniała specjalna komisja konkursowa.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: senator RP Andrzej Pająk, starosta Józef Bałos i wójt Jan Najdek. Po powitaniu gości przez Danutę Kawę - dyrektorkę Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów, nastąpiło poświęcenie potraw przez ks. proboszcza Rolanda Hopciasia, a następnie wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć okolicznościowy spektakl związany z tematyką Męki Pańskiej przygotowany przez Grupę Apostolską z Bieńkówki.
Tradycyjne palmy i potrawy wielkanocne oceniane były przez komisję konkursową pracującą w składzie: Zofia Bąbol (technik żywienia, pedagog), Władysława Kulak (regionalista, plastyk) i Andrzej Peć (etnograf). Punktując potrawy, komisja zwracała szczególną uwagę na ich walory smakowe, nawiązanie do tradycji oraz estetykę podania i dekorację, a oceniając palmy: zgodność z tradycją, użycie naturalnych materiałów oraz estetykę wykonania. Po obradach komisja ogłosiła wyniki konkursu. Oto one:

KATEGORIA POTRAWY WIELKANOCNE:
I miejsce - KGW Jachówka
II miejsce - KGW Bieńkówka
II miejsce (równorzędne) - KGW Palcza
III miejsce - KGW Tarnawa Dolna "Ojcowizna"
III miejsce (równorzędne) - KGW Zachełmna
wyróżnienie - KGW Budzów

KATEGORIA PALMY WIELKANOCNE:
I miejsce - KGW Palcza
II miejsce - KGW Baczyn
III miejsce - KGW Osielec
III miejsce (równorzędne) - KGW Tarnawa Dolna "Tarnawianki"
wyróżnienie - KGW Stryszawa

Organizatorem konkursu była Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, a współorganizatorem suskie starostwo.

fot. Janusz Kociołek

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościKonkurs Potraw i Palm Wielkanocnych - 2018