Opublikowano: 27 marzec 2018 Odsłony: 764

W kościele parafialnym w Wysokiej odbył się 25 marca Koncert Pieśni Wielkopostnych „Stabat Mater”, w którym wystąpili: Schola z Wysokiej, Chór „Redemptoris Cantores” z Krakowa, Chór „Vox Altisono” z Osielca, Monika Smętek – sopran oraz Marcin Augustyn - organy.

W programie koncertu znalazły się głównie, mocno wpisane w polską tradycję religijną, pieśni wielkopostne prezentowane kolejno przez wykonawców. Po finałowym, wspólnym występie wszystkich artystów Gabriela Korbel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie sprawiła miłą niespodziankę i poinformowała o przyznaniu chórowi „Vox Altisono” z Osielca Nagrody Województwa Małopolskiego - medalu  POLONIA MINOR, w podziękowaniu za budowanie potencjału kulturalnego swojej "Małej Ojczyzny" oraz wytrwałą pracę na rzecz Małopolski i jej mieszkańców. Medal ten w imieniu samorządowych władz województwa wręczyli starosta Józef Bałos, wójt Stanisław Pudo i przewodniczący Rady Gminy Jordanów Adam Kawula.
Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a współorganizatorami: Chór „Vox Altisono” z Osielca, Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wysokiej i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

fot. Janusz Kociołek

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualności"Stabat Mater" w Wysokiej