Opublikowano: 27 kwiecień 2018 Odsłony: 816

Eliminacje powiatowe XXXI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2018” odbyły się 25 kwietnia 2018 r. w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi.

Występy młodych artystów oceniała komisja konkursowa w składzie: Karolina Leszko, Paulina Karp i Adrian Kulik (przedstawiciele głównego organizatora festiwalu - Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie).

Komisja po wysłuchaniu i obejrzeniu 46 tzw. podmiotów wykonawczych postanowiła, że do finału wojewódzkiego w Dobczycach nominowani zostali następujący wykonawcy (w kolejności występowania):

I. W kategorii muzycznej:

- Martyna Majda „You Are The Reason” – Szkoła Podstawowa w Łętowni

- Dagmara Stypuła „Because Of You” – Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej

- Angelika Sobaniak „Nie wie nikt” – Zespół Szkół w Zembrzycach

Ponadto decyzją jury wyróżnienia w tej kategorii otrzymali (wg kolejności prezentacji):

- Zuzanna Maria Ocieczek – Szkoła Podstawowa w Wieprzcu

- Duet Joanna Ficek i Katarzyna Surzyn – Skawica

- Karolina Wajdzik – Szkoła Podstawowa w Śleszowicach

- Anna Wilczyńska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Zawoi Wilcznej

II. W kategorii tanecznej:

- Jan Szafran – Elita Maków Podhalański

- Zespół RED TEAM – Elita Maków Podhalański

- Zespół RED LIPS – Elita Maków Podhalański

- Zespół THE GINGERS – Elita Maków Podhalański

- Aleksandra Sala – Miejski Ośrodek Kultury ZAMEK w Suchej Beskidzkiej

- Jadwiga Onuszko – Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej

Dyplomy i nominacje do finału wojewódzkiego wręczył uczestnikom wicestarosta Zbigniew Hutniczak. Laureatom życzymy sukcesów artystycznych podczas występu w Dobczycach.

Organizatorami eliminacji powiatowych XXXI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2018” byli: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej przy współpracy Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie.

fot. BCK Zawoja

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualności„Talenty Małopolski 2018”