Opublikowano: 30 kwiecień 2018 Odsłony: 692

Najmłodsi członkowie zespołów regionalnych działających w naszym powiecie mieli okazję spotkać się 28.04.2018 r. w Makowie Podhalańskim i wystąpić tam na estradzie w ramach VI Powiatowego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych.

Na scenie zaprezentowało się 8 zespołów kultywujących folklor i tradycje Podbabiogórza, a mianowicie, w kolejności: Zespół Regionalny „Budzowskie Kliszczaki”, „Mała Ziemia Suska” z Suchej Beskidzkiej, Zespół Regionalny „Gronie” z Łętowni, Kapela i Grupa Śpiewacza „Spod Jałowca” ze Stryszawy, Zespół Regionalny „Mała Polana Makowska” z Makowa Podhalańskiego, Dziecięcy Zespół Regionalny „Zobielsko Gromada” z Białki, Zespół Regionalny „Kojsowiocki” z Kojszówki i Dziecięcy Zespół „Malikowski Groń” z Grzechyni. Występy zespołów oceniane były przez komisję konkursową, w której składzie zasiedli: Zofia Bugajska (regionalistka), Adam Adamowski (folklorysta, choreograf) i Andrzej Peć (etnograf). Po obejrzeniu występów wszystkich zespołów komisja postanowiła przyznać pierwsze miejsce ex aequo zespołom: „Mała Ziemia Suska” z Suchej Beskidzkiej i „Mała Polana Makowska” z Makowa Podhalańskiego, typując jednocześnie oba zespoły do występu w Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Wiśle. Komisja przyznała również wyróżnienia zespołom: „Budzowskie Kliszczaki” i „Zobielsko Gromada”. Wyróżnione zespoły zostały zaproszone do udziału w Festiwalu „Babiogórska Jesień” w Zawoi.
Organizatorami imprezy byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim – Dom Kultury i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

fot. J. Kociołek

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościDziecięce zespoły na scenie