Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej - Powiat Suski - Podbabiogórze - IX Miting Lekkoatletyczny im. Zdzisława Najdera
Opublikowano: 08 czerwiec 2018 Odsłony: 344

Uczniowie ze szkół z terenu naszego powiatu, ale nie tylko, przyjechali w czwartek 7 czerwca do Stryszawy, aby wziąć udział w dziewiątej już edycji Mitingu Lekkoatletycznego im. Zdzisława Najdera. Młodzież w dwóch kategoriach (U-17 oraz szkół średnich) rywalizowała w trzech konkurencjach - biegu na 60 metrów, skoku w dal oraz w pchnięciu kulą. Po zakończeniu rywalizacji najlepsze trójki z każdej konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Od dziewięciu lat na terenach koło stryszawskiej szkoły w sportowy sposób przypominana jest postać Zdzisława Najdera, przewodniczącego Rady Powiatu Suskiego w latach 1999-2002), ale też i: nauczyciela oraz dyrektora SP1 Stryszawa, przewodniczącego Powiatowego Związku Sportowego w Suchej Beskidzkiej, organizatora wielu imprez sportowych na terenie powiatu, druha, ratownika, sędziego piłkarskiego w Amatorskiej Lidze Powiatu Suskiego. W latach 80 Zdzisław Najder był trenerem lekkoatletyki w klubie w Suchej Beskidzkiej i dlatego poprzez zawody lekkoatletycznego od dziewięciu lat upamiętniana jest jego osoba.

Na mitingu pojawili się zaproszeni goście: wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Ryszard Hadka, wicestarosta Zbigniew Hutniczak, dyrektor SP1 Sucha Beskidzka i radna gminy Stryszawa Krystyna Wajdzik, kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Oświaty w gminie Stryszawa Marek Barzycki, którzy po zakończeniu wraz z  gospodyniami stryszawskiej szkoły Marią Łaciak i Czesławą Dyduch nagrodzili najlepszych uczniów pamiątkowymi medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

RELACJA Z MITINGU - OBSZERNA GALERIA ZDJĘĆ ORAZ WYNIKI DOSTĘPNE SĄ NA SPORT.POWIATSUSKI.PL ORAZ NA PROFILU NA FACEBOOK

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościIX Miting Lekkoatletyczny im. Zdzisława Najdera