Opublikowano: 27 sierpień 2018 Odsłony: 276

Po trzech latach starań władz powiatu, rozmowach i urzędowej korespondencji (ostatnie pismo starosty Józefa Bałosa z dn. 26.03.2018) w sprawie przejęcia budynku byłego Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, będącego obecnie częścią kompleksu Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej, zapadła niezwykle ważna decyzja w tej sprawie.

Dyrektor Departamentu Skarbu i Gospodarki Województwa Małopolskiego poinformował, że zarząd województwa wyraził wolę nieodpłatnego przeniesienia na rzecz Powiatu Suskiego prawa własności do tej nieruchomości. To pierwszy, ale zasadniczy krok na drodze do definitywnego pozyskania użyczonego obecnie budynku. Obowiązująca procedura wymaga teraz stosownej zgody Sejmiku Województwa Małopolskiego, która umożliwi ostatecznie podjęcie przez zarząd województwa uchwały wykonawczej, co będzie podstawą do ustalenia zapisów aktu notarialnego umowy darowizny.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościDobre wieści z Krakowa