Opublikowano: 13 listopad 2018 Odsłony: 230

Zawodami strzeleckimi z broni kulowej władz samorządowych o Puchar Starosty Suskiego oraz IV Charytatywnym Biegiem Niepodległości w Zembrzycach, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej włączyło się w sportową odsłonę 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na terenie powiatu suskiego.

W piątek 9 listopada w strzelnicy kulowej ZP LOK w Suchej Beskidzkiej odbyły się zawody dla władz samorządowych. W zawodach uczestniczyły zespoły składające się z trzech osób, które reprezentowały urzędy i rady gmin z terenu powiatu suskiego.

Zawodnicy oddawali 10 punktowanych strzałów do tarcz TS-1 z karabinka kbks TOZ-14 kal. 5,6 mmz otwartymi przyrządami celowniczymi w pozycji leżącej z odległości 25 metrów.

Drużyny, które zajęły miejsca I-VI w kategorii Urzędy i Rady otrzymały puchary, które w imieniu starosty suskiego wręczyli v-ce prezesi ZP LOK Sucha Beskidzka Andrzej Prorok i Grzegorz Hudziak.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - URZĘDY MIAST I GMIN:

1. miejsce – Urząd Gminy Bystra-Sidzina
2. miejsce – Starostwo Powiatowe Sucha Beskidzka
3. miejsce – Urząd Miasta Jordanów
4. miejsce - Urząd Miasta Sucha Beskidzka I drużyna
5. miejsce – Urząd Gminy Stryszawa
6. miejsce – Urząd Miasta Sucha Beskidzka II drużyna

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - RADY MIAST I GMIN:

1. miejsce – Rada Gminy Bystra – Sidzina
2. miejsce – Rada Gminy Budzów
3. miejsce – Rada Powiatu Suskiego
4. miejsce – Rada Miasta Jordanów
5. miejsce – Rada Gminy Zembrzyce

Sobota 10 listopada upłynęła pod znakiem IV Charytatywnego Biegu Niepodległości w Zembrzycach, z którego dochód został przeznaczony na rzecz dzieci autystycznych, które objęte są programem "Zielone Światło" Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia.

Uczestnicy biegu mogli wystartować w jednym z wyścigów: Biegu Rodzinnym (2 km), Szybkiej Piątce (5,5 km) oraz Biegu Głównym na 11 km. Zanim odbył się pierwszy bieg, zawodnicy uroczyście odśpiewali hymn narodowy.

Po zakończeniu zawodów w hali Zespołu Szkół w Zembrzycach odbyła się dekoracja zawodników, którzy w poszczególnych biegach i kategoriach zajęli czołowe miejsca. Medale i dyplomy wręczali starosta suski Józef Bałos, przewodniczący rady powiatu suskiego Ryszard Hadka oraz wójt gminy Zembrzyce Łukasz Palarski.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualności100. rocznica odzyskania niepodległości na sportowo