aktualności :
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 13 listopad 2018 Odsłony: 220

11 listopada w sali rycerskiej zamku suskiego odbył się koncert finałowy XI Festiwalu Pieśni Patriotycznej „To Polska - Moja Ojczyzna”. W ten szczególny rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości również sam koncert miał wyjątkową oprawę, a to głównie ze względu na tłumy widzów, nie tylko z Suchej, ale też z okolicznych miejscowości, którzy przybyli na koncert laureatów i świętowali rocznicę w ramach tego artystycznego wydarzenia.

 

Do podniosłości święta dostosowali się też wokalną i muzyczną formą sami wykonawcy, prezentując się na scenie z jak najlepszej strony, za co nagradzani byli przez publiczność rzęsistymi brawami. Zanim jednak zaprezentowali się widzom, laureaci festiwalu odebrali nagrody z rąk starosty Józefa Bałosa i burmistrza Stanisława Lichosyta.

W koncercie udział wzięli wykonawcy, których wcześniej wyłoniła komisja konkursowa w składzie: Zbigniew Kowalski - instrumentalista, regionalista, Barbara Woźniak - historyk sztuki, dyrektor Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej i Sławomir Pacholski – muzyk, kierownik Miejskiej Orkiestry Dętej w Suchej Beskidzkiej. Przed podjęciem decyzji komisja wysłuchała występów 18 solistów i 18 zespołów (łącznie 264 osoby), ocenianych w 3 kategoriach: dziecięcej, młodzieżowej i dorosłych.

Oto lista laureatów tegorocznej edycji festiwalu i jednocześnie wykonawców niedzielnego koncertu:

KATEGORIA DZIECIĘCA

SOLIŚCI:
I miejsce (ex aequo) – Kamil Łach (SP Marcówka; instruktor - Jolanta Fidelus) i Aleksandra Szczygieł (SP Śleszowice; instruktor – Jolanta Pływacz)
II miejsce – Emilia Talaga (SP Zembrzyce; instruktor - Barbara Cyganik)
III miejsce - Karolina Wajdzik (SP Śleszowice; instruktor – Jolanta Pływacz)

ZESPOŁY:
I miejsce (ex aequo) – zespół "Słoneczka" (ZS Zembrzyce; instruktor - Władysława Mirocha) i zespoł wokalny z SP Budzów (instruktor – Elżbieta Trzop)
II miejsce – zespół "Do-Re-Mi" (ZSP Baczyn; instruktor – Elżbieta Trzop)
III miejsce – zespół "Kojsowiocki" (SP Kojszówka; instruktor - Marzena Wątlikiewicz)

KATEGORIA MŁODZIEŻOWA

SOLIŚCI:
I miejsce – Angelica Sobaniak (MOK-Zamek Sucha Beskidzka; instruktor - Małgorzata Kubieniec)
II miejsce (ex aequo) – Dagmara Głuc (SP 1 Budzów; instruktor - Dorota Głuc) i Natalia Kruźlak (SP 1 Budzów; instruktor – Elżbieta Trzop)
III miejsce (ex aequo) – Mateusz Front (MOK-Zamek Sucha Beskidzka; instruktor - Małgorzata Kubieniec) i Paulina Kanik (MOK-Zamek Sucha Beskidzka; instruktor - Małgorzata Kubieniec)

ZESPOŁY:
I miejsce – zespół "Zwolnieni" (LO I Sucha Beskidzka; instruktor – Marzena Polak)
II miejsce – zespół "Na Poważnie" (ZS Zembrzyce; instruktor - Barbara Cyganik)
III miejsce (ex aequo) – zespół wokalno-instrumentalny "Fermata" (SP 1 Budzów; instruktor - Elżbieta Trzop) i zespół muzyczny z SP 1 Sucha Beskidzka (instruktor - Małgorzata Kubieniec)

KATEGORIA DOROSŁYCH

SOLIŚCI:
wyróżnienie - Krystyna Furdzik (nieobecna podczas koncertu)

ZESPOŁY:
I miejsce (ex aequo) – chór "Jasień" (MOK-Zamek Sucha Beskidzka; instruktor - Małgorzata Kubieniec) i Koło Gospodyń "Mioduszyna" (GCKiCz Zembrzyce; instruktor - Barbara Cyganik)

Organizatorem Festiwalu był Miejski Ośrodek Kultury-Zamek w Suchej Beskidzkiej przy współudziale Starostwa Powiatowego.

foto: Janusz Kociołek

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościXI Festiwal Pieśni Patriotycznej
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008