Warning: getimagesize(/home/powiatsuski/public_html/powiatsuski/images/galerie/foto-galerie/newsy/2018/przedwiosnie/preview/145x100/Przedwionie009.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/powiatsuski/public_html/powiatsuski/plugins/content/sigplus/thumbs.php on line 131

Warning: getimagesize(/home/powiatsuski/public_html/powiatsuski/images/galerie/foto-galerie/newsy/2018/przedwiosnie/preview/145x100/Przedwionie023.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/powiatsuski/public_html/powiatsuski/plugins/content/sigplus/thumbs.php on line 131

Warning: getimagesize(/home/powiatsuski/public_html/powiatsuski/images/galerie/foto-galerie/newsy/2018/przedwiosnie/preview/145x100/Przedwionie026.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/powiatsuski/public_html/powiatsuski/plugins/content/sigplus/thumbs.php on line 131
Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 13 listopad 2018 Odsłony: 169

9 listopada 2018 roku w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przeprowadzono akcję Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Przedsięwzięcie organizowane od 2012 r. pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej  ma na celu m. in.  upowszechnienie czytelnictwa, propagowanie i przypominanie historii  narodu polskiego, a także wywołanie refleksji na różne, czasem trudne i bolesne tematy.

Wśród zaproszonych gości, których przywitała  dyrektor szkoły Aneta Drobny byli m. in. Starosta Powiatu Suskiego - Józef Bałos, Senator Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzej Pająk, Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej - mł. insp. Dariusz Drobny, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej - asp. szt. Anna Gąsiorek - Rezler, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej- mł. bryg. Tomasz Marek, proboszcz parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej - ks. Wiesław Popielarczyk, proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Jana Kantego w Tarnawie Dolnej, dziekan suski - ks. Zbigniew Piwowar,  dyrektor Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa  w latach 1982-2002 - Alojzy Szczęśniak, dyrektor Zespołu Szkół im. W. Witosa w latach  2002-2007 - Adam Bałos, dyrektor ds.  Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej - Marek Łuszczak, Dyrektor Muzeum Miejskiego w Suchej Beskidzkiej - Barbara Woźniak, Kanclerz Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej - Maria Grzechynka, przedstawiciel władz uczelni Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej - Lucyna Jurzak.

W trakcie imprezy uczestnicy mogli usłyszeć ciekawe i zaskakujące interpretacje powieści w wykonaniu zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów,  a także podziwiać występy taneczne dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Suchej Beskidzkiej.  W ramach akcji pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży „Rekord dla Niepodległej” o godzinie 11.11 odśpiewano cztery zwrotki hymnu narodowego.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościNarodowe Czytanie „Przedwiośnia”