aktualności :
Wydział Edukacji i Zdrowia
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 07 grudzień 2018 Odsłony: 752

 

Wsparcie finansowe z budżetu Województwa Małopolskiego dla eksperymentu pedagogicznego  -  ,, Technik Jeździectwa” prowadzonego w Zespole Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie.

Zgodnie z wolą Zarządu Powiatu Suskiego po uzyskaniu decyzji Ministra Edukacji Narodowej oraz opinii Ministerstwa Rolnictwa i Ministerstwa Sportu powstał w Zespole Szkół w Jordanowie nowy kierunek eksperymentalny ,, Technik Jeździectwa”.

Od 1 września br. 19 uczennic i 1 uczeń rozpoczęło naukę doskonaląc jednocześnie swoje umiejętności jeździeckie w ramach praktycznej nauki zawodu. To oznacza, że każdy z uczniów jeździ konno co najmniej od 4 do 6 godzin tygodniowo. Zajęcia z jazdy konnej odbywają się w Ośrodku Jeździeckim "Bór" w Toporzysku, który udostępnia konie, sprzęt jeździecki, krytą halę i ujeżdżalnie zewnętrzne na podstawie umowy zawartej z dyrektorem szkoły. Koszty prowadzonych zajęć są wysokie, jednak dzięki środkom finansowym Starostwa Powiatowego oraz dofinansowaniu Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego możliwe jest ich właściwe prowadzenie.

Warto podkreślić, że jest to jedyny taki kierunek w Polsce prowadzony jako eksperyment pedagogiczny pod opieką naukową uczelni wyższej. Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył w 2018 roku na wsparcie szkolenia praktycznego uczniów technikum jeździectwa kwotę 35 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie jazdy konnej (25 000 zł) oraz na dowóz młodzieży do ośrodka jeździeckiego (10 000 zł).

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościDofinansowanie dla technika jeździectwa w Jordanowie
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008