aktualności :
Biuro Administracyjno Prawne
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 08 styczeń 2019 Odsłony: 267

W związku z niekorzystną sytuacją pogodową starosta suski Józef Bałos zwołał w dniu 7 stycznia br. posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w skład którego wchodzą powiatowe służby, inspekcje i straże. W trakcie spotkania omówiona została bieżąca sytuacja związana z intensywnymi opadami śniegu. Przedstawiciele służb  poinformowali o podejmowanych działaniach w zakresie utrzymania komunikacji publicznej, przejezdności dróg powiatowych, wojewódzkich, krajowych, zapewnienia dostaw energii elektrycznej oraz bezpieczeństwa na szlakach górskich.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zwrócił uwagę na obowiązek usuwania nadmiaru zalegającego  śniegu z połaci dachowych oraz nawisów lodu przez  właścicieli i zarządców budynków wielkopowierzchniowych, użyteczności publicznej oraz budynków zamieszkania zbiorowego.  Z kolei Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej przypomniał o konieczności zapewnienia odpowiedniego stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).  Służby nadzoru budowlanego oraz straż pożarna zapowiedziały w najbliższych dniach kontrole ww. obiektów.

Starosta suski zobowiązał służby, inspekcje i straże do monitorowania sytuacji pogodowej i podejmowania niezbędnych działań w celu zapewnienia funkcjonowania infrastruktury komunikacyjnej i bezpieczeństwa mieszkańców.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościStarosta zwołał służby
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008