Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 11 kwiecień 2019 Odsłony: 114

27 marca 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej odbył się XI Powiatowy Konkurs Geograficzny pt. ”W harmonii z przyrodą……na szlakach rezerwatów biosfery”. Tradycyjnie patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Babiogórski Park Narodowy. Do rywalizacji zgłosiło się 16 drużyn, których zadaniem było rozwiązać test oraz odpowiadać na pytania prezentowane w formie slajdów.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Maciej Mażul, Tomasz Urbaniec reprezentujący Babiogórski Park Narodowy, Małgorzata Murańska z Nadleśnictwa Sucha oraz Andrzej Danel przedstawiciel PTTK  w Suchej Beskidzkiej. W uroczystym finale uczestniczył wicestarosta suski Zbigniew Hutniczak, który pogratulował uczestnikom obszernej wiedzy i wręczył laureatom nagrody.  Na zakończenie dyrektor liceum Anna Sala podziękowała wszystkim uczniom i ich opiekunom za udział w zmaganiach  i zaprosiła do uczestnictwa w kolejnej edycji.

Wyniki konkursu:

Drużyny – szkoły podstawowe

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Juszczynie

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Zawoi

Drużyny – szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Liceum Ogólnokształcące nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej

II miejsce – Zespół Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie

III miejsce – Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej

Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu ufundowane zostały przez:

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Babiogórski Park Narodowy