Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 24 maj 2019 Odsłony: 313

W czwartek, 23 maja br., w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Targu ppłk Paweł Wójcik uhonorował srebrnymi medalami za „Zasługi dla Obronności Kraju” 74 mieszkańców powiatu suskiego. Jest to odznaczenie przyznawane przez Ministra Obrony Narodowej rodzicom, których przynajmniej troje dzieci pełniło czynną służbę wojskową. Rodzice, jak mówił komendant, włożyli dużo trudu, by wychować swoje dzieci na patriotów i tym samym przyczynili się do wzmocnienia obronności naszego kraju.

Podczas uroczystości Medalami za Długoletnią Służbę odznaczone zostały Lucyna Grabowska i Jadwiga Fuja, wieloletnie pracownice starostwa powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Odznaczenie to przyznawane jest decyzją Prezydenta RP za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.

W ceremonii zorganizowanej przez starostwo uczestniczyli starosta suski Józef Bałos, wicestarosta Zbigniew Hutniczak, poseł na Sejm RP Sławomir Hajos, wójtowie i burmistrzowie gmin z terenu powiatu, którzy wszystkim odznaczonym składali podziękowania i gratulacje. O oprawę artystyczną uroczystości i jej podniosły nastrój zadbał chór „Słoneczka” z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Lachowic pod kierownictwem Agnieszki Bernackiej. Nakrycie stołów i obsługa gości to zasługa uczniów Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa pod opieką Barbary Polak.

Tekst WK, foto JK

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościWręczono odznaczenia państwowe