Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 18 czerwiec 2019 Odsłony: 337

17 czerwca br. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie symbolicznych czeków na dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród jednostek samorządu terytorialnego, które uzyskały wsparcie, znalazł się także powiat suski, reprezentowany przez sekretarza powiatu Krzysztofa Kołacza, który odebrał promesę na kwotę 1 048 696,00 zł. W wydarzeniu uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, poseł z powiatu suskiego Sławomir Hajos oraz inni małopolscy parlamentarzyści.

Uzyskane środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie remontu drogi powiatowej nr 1689K Budzów – Trzebunia – Stróża o długości 2166 mb w miejscowości Jachówka”. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie uszkodzona nawierzchnia jezdni wraz z chodnikami i poboczami. Modernizacji poddane zostanie odwodnienie, trzy zatoki autobusowe wraz z peronami, górny pokład mostu drogowego, oświetlenie uliczne. Zamontowane zostaną również bariery energochłonne oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Łączną wartość zadania oszacowano na kwotę 2 097 393,02 zł, a otrzymana dotacja stanowi 50% tej sumy.

(WK)

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPowiat z dofinansowaniem na remont drogi w Jachówce