Opublikowano: 15 lipiec 2019 Odsłony: 454

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta suski Józef Bałos podpisali umowę na dofinansowanie zakupu ambulansu sanitarnego w wysokości 100000 zł dla potrzeb ratownictwa medycznego. Jest to jeden z kilku dofinansowywanych przez wojewodę zakupów ambulansów.

W powiecie suskim działają 4 zespoły ratownictwa medycznego (ZRM) typu P (3 całodobowe - Sucha Beskidzka, Maków Podhalański, Jordanów – oraz 1 ZRM 12-to godzinny w miejscowości  Zawoja). W powiecie funkcjonuje także 1 Szpitalny Oddział Ratunkowy w  Zespole Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej
Wymiana taboru samochodowego zainicjowana przez Starostę Suskiego wpłynie na podniesienie poziomu jakości usług realizowanych przez ZOZ. Nowy ambulans nie tylko zwiększy komfort i bezpieczeństwo transportu pacjenta, ale zapewni sprawny dojazd na miejsce wezwania.

źródło: www.malopolska.uw.gov.pl

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualności100 000 zł na zakup ambulansu