Opublikowano: 12 sierpień 2019 Odsłony: 168

W sobotę 31 sierpnia 2019 r. odbędzie się tradycyjny, XXIV Międzynarodowy Złaz Samorządowców. Tym razem metą złazu jest boisko sportowe LKS "Strzelec" w Budzowie, a głównymi organizatorami imprezy - Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich i Gmina Budzów.

Program złazu:
8.00-10.30 - wyjście na trasy złazu
13.00 - msza święta w intencji uczestników złazu oraz mieszkańców gmin
14.00-15.00 - rejestracja grup złazowych
15.00 - spotkanie integracyjne (poczęstunek, prezentacje, występy zespołów, konkursy, zabawy, wspólny śpiew).

Zespół Organizacyjny: Marek Listwan (Komandor Złazu, Starszy Gazda SGB), Jan Najdek (Z-ca Komandora Złazu, Wójt Gminy Budzów), Krystyna Szczepaniak (Przewodnicząca Rady Gminy Budzów), Maria Mazur (Sekretarz SGB), Janina Pieronkiewicz (Sekretarz Gminy Budzów), Danuta Kawa (Dyrektor Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów), Marcin Leśniakiewicz (przewodnik beskidzki).

Wyciąg z regulaminu złazu:
1.Uczestnicy odpowiadają osobiście za zachowanie ostrożności w terenie oraz swoje bezpieczeństwo.
2.Proponowane trasy złazu są przeznaczone do uprawiania turystyki górskiej, dla pieszych turystów, nie są dostosowane do pokonania przez osoby np. z wózkami dziecięcymi itp.
3.Za ewentualne wypadki na trasach oraz podczas spotkania integracyjnego organizatorzy Złazu nie ponoszą odpowiedzialności.
4.Za skutki naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz zarządzeń administracji lasów uczestnicy odpowiadają osobiście. (...)
6.Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w Złazie wyłącznie pod opieką i na odpowiedzialność osób dorosłych (rodziców, opiekunów).
7.Za uczestników Złazu i mieszkańców gmin należących do SGB odprawiona zostanie Msza św. na boisku sportowym LKS "Strzelec" w Budzowie. Organizatorzy nie zapewniają miejsc siedzących.
Warto zaopatrzyć się w nakrycie głowy i ubranie przeciwdeszczowe (teren otwarty).

Zapraszamy do udziału w złazie!

Grupa ze Starostwa Powiatowego pójdzie trasą: Sucha Beskidzka-Mioduszyna-Budzów (ok. 7 km). Zbiórka na rynku w Suchej Beskidzkiej o godz. 9.55 (trasa prowadzi m.in. przez nową platformę widokową nad Suchą Beskidzką).

Zgłoszenia udziału przyjmuje i szczegółowych informacji na temat trasy udziela Marcin Leśniakiewicz, Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy, pok. 201, tel. 33 8757940. Termin zgłoszeń - do piątku 23 sierpnia 2019 r.

Zgłoszenia radnych powiatu suskiego przyjmuje Małgorzata Miś, Biuro Rady Powiatu, tel. 33 8757815.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościXXIV Międzynarodowy Złaz Samorządowców