Opublikowano: 14 sierpień 2019 Odsłony: 321

19 zawodników w kategorii U-12 i 35 w kategorii open wzięło udział w XII Zawodach Szachowych o Puchar Starosty Suskiego, które tradycyjnie odbyły się w Jordanowie w ramach Dni Ziemi Jordanowskiej.

Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie przy współudziale Starostwa Powiatowego.

Ze względu na duże zainteresowanie zawodami, turniej odbył się w ramach szachów błyskawicznych po 10 minut i 5 sekund dla zawodnika. W kategorii U-12, jak i w kategorii open, przeprowadzono 7 rund. Zawody odbyły się w sobotę 10 sierpnia sali Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 w Jordanowie.

Po zakończeniu zawodów najlepszych szachistów nagrodzono pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez suskie starostwo. Nagrody wręczali wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Suskiego Czesława Madoń oraz dyrektor MOK Jordanów pan Jan Hanusiak.

XII Turniej Szachowy o Puchar Starosty Suskiego / 10.08.2019 Jordanów

Kategoria U-12:

I miejsce - Julia Giemza

II miejsce - Joanna Bandyk

III miejsce - Bartłomiej Paternoga

IV miejsce - Julia Mądrala

V miejsce - Jan Malata

Pełną klasyfikację w kategorii U-12 można znaleźć TUTAJ

Kategoria open:

I miejsce - Tadeusz Kowalczyk

II miejsce - Krystian Góralczyk

III miejsce - Damian Bobrowski