aktualności :
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 05 marzec 2020 Odsłony: 914

W dniach 28 lutego-1 marca 2020 r. we Wrocławiu odbyła się 12. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego. W halach nowoczesnego Stadionu Wrocław swoje stoiska przygotowali wystawcy z wielu krajów, regionów, gmin, hoteli, obiektów i atrakcji turystycznych oraz biur podróży. Nie zabrakło wśród nich stoiska Powiatu Suskiego - Podbabiogórza.


Organizatorzy targów zapraszali na nie wszystkich: turystów indywidualnych, grupy, rodziny z dziećmi, seniorów, uczniów i dosłownie każdego, kto planuje wakacje, podróże, wycieczki i inne formy turystyki. Trzeba przyznać, że zaproszenie to musiało dotrzeć do wielu mieszkańców Wrocławia i, szerzej, Dolnego Śląska, bo odwiedzających targi było faktycznie wielu. Dopisała pogoda, zachęcająco przedstawiał się program imprezy – w czasie targów odbywał się m.in. Festiwal Podróżników i Festiwal Kulinarny, a dzięki współpracy z Kolejami Dolnośląskimi oraz MPK Wrocław, organizatorzy zapewnili uczestnikom bezpłatny powrót.
Promocja powiatu podczas Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego była jednym z działań zaplanowanych w realizowanym przez suskie starostwo projekcie „Podbabiogórze – aktywnie i na luzie” dofinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020. Głównym celem tego projektu jest budowa wizerunku i rozpoznawalności leżącego na polsko-słowackim pograniczu Podbabiogórza, jako regionu - marki - o znacznym potencjale przyrodniczym i kulturowym.
Na stoisku powiatu, na którym gościł też przedstawiciel partnera projektu, leżącej po południowej stronie Babiej Góry słowackiej gminy Oravska Polhora, odwiedzający mogli m.in. otrzymać specjalnie przygotowane w ramach projektu materiały promocyjno-informacyjne: przewodnik turystyczny, mapę turystyczną Podbabiogórza, folderek, ulotkę z aktualną bazą noclegową oraz gadżety promocyjne - drewniane zabawki stryszawskie. Dystrybuowane były również inne materiały promocyjne ze starostwa oraz te przekazane przez poszczególne gminy z powiatu, a zainteresowani naszym regionem mogli też skosztować zawojskiego kołacza i góralskich oscypków.
W ramach projektu zrealizowany został także film promocyjny „Podbabiogórze – aktywnie i na luzie” oraz aplikacja mobilna „Podbabiogórze – przewodnik po szlakach”. Film (w 4 wersjach językowych) dostępny jest już na uruchomionym na YouTube kanale Powiat Suski (dostęp możliwy również poprzez baner na stronie starostwa: powiatsuski.pl), a aplikację w wersji na Androida można pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play. 
Promocja Podbabiogórza, jego atrakcji i dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego ma umożliwić dotarcie z pożądanym przekazem do szerokiej grupy odbiorców i przełożyć się na zwiększenie zainteresowania regionem oraz przyczynić się do lepszej rozpoznawalności tego obszaru jako ciekawej turystycznej destynacji.
Projekt przygotował i realizuje w partnerstwie ze słowacką Oravską Polhorą Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPowiat na targach MTT we Wrocławiu
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008