Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 21 sierpień 2020 Odsłony: 392

W piątek, 21 sierpnia br. w siedzibie  starostwa powiatowego przekazano 43 laptopy szkołom oraz placówkom oświatowym prowadzonym przez powiat suski. Sprzęt trafił do sześciu jednostek, które wcześniej zgłosiły zapotrzebowanie. Zakupione komputery będą  użyczane  potrzebującym uczniom oraz nauczycielom w celu prowadzania nauczania zdalnego, a także mogą być wykorzystywane do realizacji zajęć dydaktycznych w przypadku prowadzenia nauczania stacjonarnego.

Wśród placówek, które otrzymały sprzęt były:

• Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej,
  • Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej,
  • Zespół Szkół im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie,
  • Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie,
  • Zespół Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej,
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Makowie Podhalańskim.

Laptopy sfinansowane zostały ze środków Programu Operacyjnego „Polska Cyfrowa” na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działanie 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” w ramach programu  „Zdalna szkoła” - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Wartość zakupionego sprzętu wyniosła 100.491,00 zł.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościPrzekazanie komputerów w ramach projektu „Zdalna szkoła”