Opublikowano: 09 kwiecień 2013 Odsłony: 2092

4 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim odbył się XII Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy o Sztukach Plastycznych „Sekrety Sztuki”.

W bieżącym roku uczestnicy turnieju mieli za zadanie przygotować zestaw projektów mebli do pokoju młodzieżowego oraz wykonać w naturalnej wielkości prototyp siedziska z materiałów ekologicznych. Nad wszystkim czuwały organizatorki turnieju, nauczycielki: Danuta Nitoń-Kwak i Katarzyna Biedrawa.

Głównym organizatorem konkursu był – jak co roku – ZS im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim, a współorganizatorem– Powiat Suski. Do udziału zgłosiły się ekipy z 7 gimnazjów: z Budzowa, Frydrychowic, Grzechyni, Juszczynie, Osielcu, Stryszawie i Lachowicach.

Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Anna Pochopień – kierownik szkolenia zawodowego w ZS im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim, Katarzyna Biedrawa – plastyk, Tomasz Bisaga – producent mebli.

Turniej przebiegał w czterech etapach:

- część teoretyczna,

- konkurs plastyczny - siedzisko – prototyp,

- prezentacja,

- wystawa projektów.

Komisja posiłkując się określoną punktacją oceniła ekipy we wszystkich etapach turnieju. Po zsumowaniu wyników okazało się, że I miejsce zajęło Gimnazjum w Budzowie, II miejsce – Gimnazjum w Osielcu, a III miejsce – Gimnazjum w Stryszawie.

Wszystkie ekipy biorące udział w konkursie otrzymały nagrody, które wręczał obecny na sali wicestarosta suski Jan Woźny. Gratulacje uczestnikom Turnieju złożyła także dyrektor ZS im. św. Jana Kantego Magdalena Stanaszek.

Nagrody zostały ufundowane przez Powiat Suski, natomiast Burmistrz Makowa Podhalańskiego przyznał środki na zakup materiałów plastycznych, wykorzystanych w czasie turnieju.

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualności"Sekrety Sztuki" 2013